2018-10-15

Wycieczka ekonomistów z 1b na GPW w Warszawie

Uczniowie Technikum Ekonomicznego z klasy 1b edukację ekonomiczną w naszej szkole rozpoczęli bardzo praktycznie bo od wizyty na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wzięli tam udział w warsztatach dydaktycznych oraz zwiedzili budynek giełdy.

Trzy dniowy wyjazd do Warszawy to również eksperymenty w Centrum Nauki Kopernik, podroż kosmiczna do najdalszych galaktyk w Planetarium oraz poznanie historii Żydów Polskich w muzeum POLIN.

Warszawa w barwach jesiennych zachęcała do spacerów po Starym Mieście oraz Parku w Łazienkach Królewskich. Wizyta u Stanisława Augusta Poniatowskiego w Pałacu Na Wyspie przyniosła wiele niezwykłych informacji na temat życia w XVIII wiecznej Warszawie oraz o samym królu. (np. to że król Stanisław Poniatowski miał tylko 164 cm wzrostu a w owych czasach uważany był za wysokiego mężczyznę).

Wizyta w Muzeum Narodowym to była uczta dla koneserów polskiego malarstwa, a zwłaszcza Jana Matejki, bowiem właśnie tam można podziwiać obraz: Bitwa pod Grunwaldem, którego rozmiary to… 426cm x 987 cm.

Wielu uczestników zaskoczonych było ilością wspaniałych wieżowców w otoczeniu Pałacu Kultury i Nauki. Może kiedyś nasz Manhattan prześcignie ten z Nowego Jorku?