• Tradycje szkolne

    • Ziuki czyli święto patrona szkoły

    • W dniu 10 listopada w Zespole Szkół w Libiążu oprócz wspólnego śpiewania hymnu, świętujemy także Dzień patrona szkoły - Józefa Piłsudskiego, zwanego Ziukiem.

     Z tej okazji odbywa się szkole wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz konkursy związane z postacią Marszałka. Uczniowie wszystkich klas mają za zadanie rozwiązać quiz wiedzy o Marszałku oraz wykonać jego portrety związane z zawodami, których się uczą.

    • Hymn dla Niepodległej

    • Od 2018 roku 10 listopada  o godzinie 11.11 uczniowie Technikum imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego celebrują zbliżające się Święto Odzyskania Niepodległości, wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem patrona naszej szkoły.  We wspólnej uroczystości biorą udział grupy dzieci i młodzieży z libiąskich szkół i przedszkoli oraz lokalni samorządowcy.

    • Ślubowanie klas pierwszych

    • Uroczystość organizowana co roku na przełomie września i października, podczas której społeczność szkolna symbolicznie i oficjalnie przyjmuje pierwszaków w swoje szeregi.

     Ślubowaniu towarzyszy zawsze uroczysta oprawa. Galowe stroje, obecność Pocztu Sztandarowego, wspólnie odśpiewany hymn, wykład inauguracyjny - wszystko to nadaje uroczystości wyjątkowy charakter. W obecności Dyrekcji, Kadry Pedagogicznej, Rodziców i starszych kolegów uczniowie klas pierwszych składają uroczyste ślubowanie, w którym publicznie zobowiązują się do przestrzegania zasad funkcjonujących w szkole oraz dbania o jej dobre imię.

    • Szkolne Rajdy Niepodległości

    • Cykliczna impreza organizowana od 2006 roku z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. 

     Rajdy - to wyjazdy do miejsc związanych z polskim czynem niepodległościowym. Wędrowaliśmy już szlakami: Pierwszej Kompanii Kadrowej, krakowskich śladów Marszałka Józefa Piłsudskiego, powstania styczniowego na ziemiach Małopolski Zachodniej, powstań śląskich, krakowskich kopców, bunkrów w Węgierskiej Górce. Wielokrotnie odwiedzaliśmy kryptę pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu, gdzie zgodnie ze szkolnym zwyczajem, przy trumnie Marszałka, składaliśmy biało - czerwony wieniec od uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół. W rajdach biorą udział uczniowie z różnych klas, a jedynym kryterium branym pod uwagę przy rekrutacji, jest zainteresowanie tematyką patriotyczną i historyczną oraz wola uczczenia Święta Niepodległości w aktywny sposób.

    • Szkoła na wesoło

    • To konkurs, w którym poszczególne klasy rywalizowały między sobą w różnego rodzaju artystycznych przedsięwzięciach. Uczniowie tworzyli własne, bądź odtwarzali znane scenki kabaretowe, parodiowali, tańczyli, ich kreatywność i swoiste poczucie humoru oceniało jury.

     Istotnym elementem oceny było zaangażowanie całej klasy, również tej części kibicującej na widowni. Zatem publiczność wrzała, skandowano twórcze hasła lansujące poszczególne zespoły, falowały transparenty, przynależność do poszczególnych klas podkreślano zaś określonym strojem, oczywiście i tu kreatywność pobijała wszelkie rekordy. Wychowawcy, ma się rozumieć, w niczym nie ustępowali swoim podopiecznym…
     O przedsięwzięciu dziś możemy już tylko poczytać w szkolnych archiwach. W 2009 roku miała miejsce ostatnia edycja imprezy…

     A szkoda…

    • Gala Nauczycielskich Oskarów

    • To impreza organizowana w ramach obchodów Święta Edukacji Narodowej, znanego powszechnie jako Dzień Nauczyciela.

     Organizowana z niezwykłą pompą, właściwie w niczym nie ustępowała tej hollywoodzkiej. Perfekcyjni konferansjerzy, czerwony dywan, ekran, na którym wyświetlano nazwiska „nominowanych”, prawdziwe statuetki, które do dziś wyeksponowane są w gabinetach wyróżnionych profesorów. Bo i powodów do dumy nie brakowało, o czym świadczą tytuły kategorii, w których można było zostać nominowanym, bądź nagrodzonym: „Mikrofon roku”, „Żartowniś roku”, „Szwajcarski zegarek”, „Luzak roku”, „Złoty wykładowca”, „Gorący uśmiech”, „Złota katarynka”, „Bratnia dusza”. Można sobie wyobrazić napięcie, jakie towarzyszyło otwieraniu kolejnych kopert z nazwiskami nagrodzonych…

     Te niezapomniane chwile pozostają już tylko w pamięci, gdyż Gala Oskarowa jest imprezą archiwalną.

    • Spotkania opłatkowe

    • Spotkania opłatkowe należą do najstarszych tradycji szkoły. Wszystkim niewątpliwie kojarzą się z ciepłym, serdecznym, jednocześnie podniosłym i wzruszającym okresem Bożonarodzeniowym. Uczniowie pod okiem swych profesorów przygotowują świąteczny występ artystyczny. Przybierał on bardzo różne konwencje: m.in. klasycznych jasełek, międzynarodowego przeglądu tradycji, show „Panu Jezusowi grajmy, śpiewajmy” – na kształt słynnego „Mam talent”.

     Szkolna aula rozbrzmiewa wspólnym kolędowaniem, ucichają spory, konflikty, ze wzruszenia kręci się łza w oku, a i myśl o wyczekiwanej przerwie świątecznej wszystkim dodaje otuchy…

     Oprócz nauczycieli, również tych emerytowanych, gośćmi spotkania opłatkowego są zwykle uczniowie klas maturalnych.

     W ten sposób zaszczepia się w sercach przyszłych absolwentów sentyment do czasów szkolnych…

    • Góra grosza

    • To akcja charytatywna, która organizowana jest w szkole regularnie od 2002 roku. Przedsięwzięciem kierują przedstawiciele Szkolnej Rady Uczniowskiej.
     Poszczególne klasy rywalizują ze sobą w zbieraniu datków, liczy się najdrobniejszy bilon, który w finale tworzy zwykle dość pokaźną „górę grosza”. Uczniowie mają okazję wykazać się swą wrażliwością wobec potrzebujących, jednocześnie klasy najbardziej szczodre nagradzane są zwykle jednodniowym „certyfikatem nietykalności”.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Libiążu
   • (+32) 62-779-61 - dyrektor szkoły (+32) 62-779-63 - sekretariat szkoły numery wewnętrzne: 103 - księgowość 105 - sekretariat uczniowski 108 - portiernia Fax: 32 627 79 61 32 627 79 63
   • ul. Górnicza 3 32-590 Libiąż 32-590 LIBIĄŻ Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych