• Aktualności

      • Tydzień pizzy w Zespole Szkół w Libiążu dobiegł końca

      • Było smacznie, kolorowo i wesoło.

       W konkursie na najciekawszy i najbardziej oryginalny strój "pizzy" i najciekawszą prezentację związaną z tą przekąską:

       I miejsce zajęła klasa 4A, która otrzymała bon na mega pizzę, ufundowany przez pizzerię Taurus oraz certyfikat nietykalności.

       II miejsce ex aequo klasy: 1b, 1e, 2a otrzymały bony na małe pizze, które zasponsorowała Szkolna Rada Uczniowska

       Dziękujemy za udział w tygodniu pizzy i zapraszamy do śledzenia kolejnych wydarzeń organizowanych przez Szkolną Radę Uczniowską pod okiem opiekunów: Pani M.Heller, S.Szwed-Sporysz, oraz P.Szymanek.

      • Akcja krwiodawstwa

      • Kolejna akcja krwiodawstwa zakończona sukcesem

       Dziękujemy krwiodawcom, że po raz kolejny tak licznie zdecydowali podzielić się cząstką siebie, aby ratować życie innych.

       Koordynatorami akcji są Pani Jadwiga Bochenek, Sylwia Szwed-Sporysz i Paulina Szymanek.

      • Uwaga!

      • Zbiórka latarek przedłużona

       Mamy bardzo dobrą wiadomość dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze włączyć się w naszą zbiórkę latarek dla dzieci z Ukrainy Wydłużamy ją do stycznia!

       Ma to związek z faktem, że Fundacja Uniters, która jest pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji, także będzie zbierać latarki dłużej. Naszym wspólnym celem jest zebranie takiej liczby latarek, by rozświetlić świat ukraińskich dzieci, które dziś muszą chronić się w ciemnych schronach i domach bez prądu.

       Więcej informacji pod linkiem https://bit.ly/3vxnO3t

       Latarki możecie przynosić codziennie do Urzędu Miejskiego w Libiążu, w godzinach otwarcia:

       Pon. 7.00 do 16.00

       Wt. – Czw. 7.00 do 15.00

       Pt. – 7.00 – 14.00

       Czekamy na Was! I gorąco dziękujemy tym, którzy już wsparli zbiórkę.

       Dobro powraca

      • UWAGA!!! 

      • W dniach od 2 do 20 stycznia 2023 r. trwa kolejny nabór uczestników do projektu pn. „Poprawa edukacji zawodowej w PCE w Chrzanowie i ZS w Libiążu poprzez rozwój CKZ i oferty kształcenia zawodowego”. Przed nami kilka ostatnich miesięcy realizacji projektu, dlatego zachęcamy do skorzystania
       atrakcyjnych bezpłatnych form wsparcia w roku szkolnym 2022/2023. 

       Szczegóły pod poniższym linkiem: https://www.zs.libiaz.pl/a/centrum-kompetencji-zawodowych

      • Finał akcji Talenciaki

      • Dziękujemy za zaangażowanie w akcję Talenciaki!

       Dzięki Wam udało nam się pozyskać sprzęt do szkoły, który z pewnością posłuży nam przez długie lata.

       W rywalizacji zbiórki punktów najwięcej talenciaków zebrały klasy Ia, Ie, IVc

       Koordynatorami akcji były Pani Sylwia Szwed-Sporysz i Pani Paulina Szymanek

      • XII edycja Powiatowego Dyktanda w Języku Angielskim

      • W dniu 14 grudnia 2022 roku w naszej szkole została przeprowadzona XII edycja Powiatowego Dyktanda w Języku Angielskim.

       W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

       Gratulujemy zwycięzcom!

      • "Zastosowanie matematyki w...".

      • 13.12.2022 r. uczniowie klasy 1D przygotowali lekcję otwartą "Zastosowanie matematyki w...". Omówili zagadnienia matematyczne, które pojawiają się w mechanice, marynarce wojennej, sporcie oraz muzyce.

       Po prezentacji Pani dyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursów matematycznych, które odbyły się w naszej szkole.

       Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zachęcamy do udziału w kolejnych potyczkach matematycznych.

      • Nasi uczniowie stypendystami Prezesa Rady Ministrów

      •  

       Gabriela Czekaj z 4e technikum ekonomicznego oraz Dominik Dobkowski z 4a technikum logistycznego otrzymali z rąk Małopolskiej Kurator Oświaty nagrody za wybitne osiągnięcia w minionym roku szkolnym.

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • Andrzejki

      • Wróżby i zabawy 

       Śmiech, zabawa, radość, zaskoczenie oraz zdziwienie to tylko kilka reakcji na całą andrzejkową prawdę.

       Ileż to prawd mogliśmy dowiedzieć się o sobie. :-)

      • I Powiatowy Konkurs Transportowy

      • „Powiatowi Mistrzowie Transportu”

       28 listopada w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych  w Trzebini odbył się konkurs, w którym uczestnikami byli także nasi uczniowie:  Aleksandra Miziołek i Katarzyna Górecka z klasy 4 d oraz Jakub Mika oraz Dominik Dobkowski z klasy 4 a. Miło nam jest oznajmić , że nasze uczennice Ola i Kasia zostały Powiatowymi Mistrzyniami Transportu. Bardzo się cieszymy z ich sukcesu!

       Nasi uczniowie – Dominik Dobkowski i Jakub Mika IV miejsce. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i  atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi a puchar? Przywieźliśmy do Zespołu Szkół w Libiążu.

       Dziękujemy organizatorom konkursu ZSECH w Trzebini za zaproszenie i sprawną organizację Pierwszego ale mamy nadzieję nie ostatniego Konkursu  Transportowego. Podziękowania kierujemy do Pani dyrektor Renaty Bębenek i oraz nauczycieli: pani Moniki Trzewiczek i pani Beaty Śledzińskiej.

       Serdecznie gratulujemy.

      • XV POWIATOWY KONKURS ZASTOSOWAŃ MATEMATYKI

      • Uczniowie z klas ósmych szkół podstawowych oraz z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych zmierzyli się dzisiaj m.in. z wyznaczeniem średniego czasu przejazdu pociągu, czy obliczeniem temperatury powietrza na szczycie wulkanu Mauna Kea. Wyniki konkursu oraz nazwiska laureatów poznamy już wkrótce

      • Jubileusz 60-lecia

      • Podziękowania

       Dyrektor Zespołu Szkół w Libiążu składa serdeczne podziękowania wszystkim absolwentom, rodzicom, emerytowanym nauczycielom, sympatykom i pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom za udział w uroczystości jubileuszu 60-lecia naszej Szkoły.

       Szczególne podziękowania kierujemy na ręce naszych sponsorów, którzy pomogli zorganizować nam tę uroczystość: kwiaciarni „Stokrotka”, kwiaciarni „Storczyk”, firmie Tauron Wydobycie S.A. oraz Orkiestrze Dętej ZG Janina pod dyrygenturą pana Piotra Ciuły.  

       Dziękujemy także wszystkim Gościom, którzy z okazji jubileuszu przekazali na rzecz szkoły pamiątki oraz książki.

       Dzień ten był dla nas wyjątkową okazją do wspomnień, podsumowania minionego czasu, osiągnięć, sukcesów oraz do miłych spotkań.

      • Jubileusz 60-lecia

      • 17 listopada 2022 roku Zespół Szkół w Libiążu obchodził 60-tą rocznicę utworzenia

       PROGRAM OBCHODÓW

       09:00 - Msza św. w kościele św. Barbary w Libiążu

       10:15 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

       10:30 - Część artystyczna w Libiąskim Centrum Kultury w Libiążu

       12:00 – spotkanie w auli Zespołu Szkół w Libiążu

       W dzisiejszych obchodach uczestniczyli pracownicy szkoły, emerytowani nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci. Każdy z nich powtarzał, że szkolne lata w murach libiąskiej placówki to zawsze miłe wspomnienia.

       "To szkoła pokoleniowa, w której naukę pobierało i wciąż pobiera wiele osób z tych samych rodzin. Znaczące jest również to, że jej dzieje to istotna część historii miasta, której znakomitym wizerunkiem są ludzie wychowani i wykształceni w murach tej szkoły" - podkreślała Dyrektor Jadwiga Bochenek.

       Nasza szkoła to obecnie

       • 18 - oddziałów
       • 437 - uczniów
       • 49 - nauczycieli
       • 16 - pracowników administracji i obsługi

       Przed nami kolejne lata kształcenia i wychowywania młodych pokoleń i kolejne piękne jubileusze.

       Mamy nadzieję że następne pokolenia uczniów też będą dobrze wspominać  czas spędzony w murach szkoły, a zdobyta wiedza pozwoli w dorosłym życiu spełniać marzenia!

      • Szkoła do hymnu 2022

      • Wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości

       Zespół Szkół W Libiążu kontynuując rozpoczętą w 2018 roku tradycję  zorganizował wydarzenia, które co roku gromadzi coraz więcej osób.

       W ramach akcji Szkoła do Hymnu o 11.11 przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego uczniowie, przedszkolaki, samorządowcy, przedstawiciele gminnych instytucji, stowarzyszeń i organizacji odśpiewali wspólnie polski hymn, rozpoczynając w ten sposób niepodległościowe obchody. Po odśpiewaniu hymnu pod popiersiem Marszałka złożono kwiaty. Było podniośle i patriotycznie.

       Po odśpiewaniu hymnu odbył się koncert z patriotyczną nutką, przygotowany przez pana Jacka Kraszewskiego i grupę muzyczną  Wersja próbna, który przypomniał nam lata big-beatu i rockowe utwory lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

       Bądźmy zawsze wielką, biało-czerwoną wspólnotą.

       Dziękujemy wszystkim

       Do zobaczenia za rok!

      • Erasmus Plus we Włoszech.

      • W dniach 22- 29 października 2022 roku odbyła się wymiana międzynarodowa uczniów naszej szkoły w ramach realizowanego projektu ErasmusPlus. Tym razem wyjechaliśmy na południe Włoch do małej nadmorskiej miejscowości Anzio. Podczas tygodnia we Włoszech nauczyliśmy się przygotowywać włoskie specjały w szkole partnerskiej IIS Apicio Colonna Gatti, gdzie znajduje się świetnie wyposażona kuchnia. Mieliśmy okazje zwiedzić wieczne miasto Rzym oraz poznać jego kilkutysięczną historię. Podczas zwiedzania miasta z przewodnikiem  dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek, np., że

       - starożytni Rzymianie bardzo dbali o higienę czego dowodem jest ponad 900 łaźni publicznych, które funkcjonowały w tych czasach,

       - cesarz Kaligula rozkazał, aby jego ulubiony koń został senatorem. Założono mu  togę oraz wprowadzono na obrady senatu.

       - popularne powiedzenie „wszystkie drogi prowadza do Rzymu” wzięło się stąd, że Rzymianie budowali bardzo solidne kamienne drogi prowadzące z każdego zakątku imperiom do jego stolicy.

       Tydzień spędzony w towarzystwie naszych rówieśników z Turcji, Belgii oraz naszych gospodarzy Włochów to czas uczenia nieformalnego, poza ławka szkolną. Tydzień pełen konwersacji w języku angielskim oraz nauki języka włoskiego. Dni wypełnione poznawaniem włoskiej historii i tradycji. Nie zabrakło tez dobrej zabawy i humoru.  Kolejne spotkanie odbędzie się w Polsce – już wiosną przyszłego roku.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Libiążu
   • zslibiaz@interia.pl
   • sekretariatzs@interia.pl
   • (+32) 62-779-61 - dyrektor szkoły (+32) 62-779-63 - sekretariat szkoły numery wewnętrzne: 103 - księgowość 105 - sekretariat uczniowski 108 - portiernia Fax: 32 627 79 61 32 627 79 63
   • ul. Górnicza 3 32-590 Libiąż 32-590 LIBIĄŻ Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych