• Aktualności

      • XV POWIATOWY KONKURS ZASTOSOWAŃ MATEMATYKI

      • Uczniowie z klas ósmych szkół podstawowych oraz z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych zmierzyli się dzisiaj m.in. z wyznaczeniem średniego czasu przejazdu pociągu, czy obliczeniem temperatury powietrza na szczycie wulkanu Mauna Kea. Wyniki konkursu oraz nazwiska laureatów poznamy już wkrótce

      • Jubileusz 60-lecia

      • Podziękowania

       Dyrektor Zespołu Szkół w Libiążu składa serdeczne podziękowania wszystkim absolwentom, rodzicom, emerytowanym nauczycielom, sympatykom i pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom za udział w uroczystości jubileuszu 60-lecia naszej Szkoły.

       Szczególne podziękowania kierujemy na ręce naszych sponsorów, którzy pomogli zorganizować nam tę uroczystość: kwiaciarni „Stokrotka”, kwiaciarni „Storczyk”, firmie Tauron Wydobycie S.A. oraz Orkiestrze Dętej ZG Janina pod dyrygenturą pana Piotra Ciuły.  

       Dziękujemy także wszystkim Gościom, którzy z okazji jubileuszu przekazali na rzecz szkoły pamiątki oraz książki.

       Dzień ten był dla nas wyjątkową okazją do wspomnień, podsumowania minionego czasu, osiągnięć, sukcesów oraz do miłych spotkań.

      • Jubileusz 60-lecia

      • 17 listopada 2022 roku Zespół Szkół w Libiążu obchodził 60-tą rocznicę utworzenia

       PROGRAM OBCHODÓW

       09:00 - Msza św. w kościele św. Barbary w Libiążu

       10:15 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

       10:30 - Część artystyczna w Libiąskim Centrum Kultury w Libiążu

       12:00 – spotkanie w auli Zespołu Szkół w Libiążu

       W dzisiejszych obchodach uczestniczyli pracownicy szkoły, emerytowani nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci. Każdy z nich powtarzał, że szkolne lata w murach libiąskiej placówki to zawsze miłe wspomnienia.

       "To szkoła pokoleniowa, w której naukę pobierało i wciąż pobiera wiele osób z tych samych rodzin. Znaczące jest również to, że jej dzieje to istotna część historii miasta, której znakomitym wizerunkiem są ludzie wychowani i wykształceni w murach tej szkoły" - podkreślała Dyrektor Jadwiga Bochenek.

       Nasza szkoła to obecnie

       • 18 - oddziałów
       • 437 - uczniów
       • 49 - nauczycieli
       • 16 - pracowników administracji i obsługi

       Przed nami kolejne lata kształcenia i wychowywania młodych pokoleń i kolejne piękne jubileusze.

       Mamy nadzieję że następne pokolenia uczniów też będą dobrze wspominać  czas spędzony w murach szkoły, a zdobyta wiedza pozwoli w dorosłym życiu spełniać marzenia!

      • Szkoła do hymnu 2022

      • Wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości

       Zespół Szkół W Libiążu kontynuując rozpoczętą w 2018 roku tradycję  zorganizował wydarzenia, które co roku gromadzi coraz więcej osób.

       W ramach akcji Szkoła do Hymnu o 11.11 przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego uczniowie, przedszkolaki, samorządowcy, przedstawiciele gminnych instytucji, stowarzyszeń i organizacji odśpiewali wspólnie polski hymn, rozpoczynając w ten sposób niepodległościowe obchody. Po odśpiewaniu hymnu pod popiersiem Marszałka złożono kwiaty. Było podniośle i patriotycznie.

       Po odśpiewaniu hymnu odbył się koncert z patriotyczną nutką, przygotowany przez pana Jacka Kraszewskiego i grupę muzyczną  Wersja próbna, który przypomniał nam lata big-beatu i rockowe utwory lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

       Bądźmy zawsze wielką, biało-czerwoną wspólnotą.

       Dziękujemy wszystkim

       Do zobaczenia za rok!

      • Erasmus Plus we Włoszech.

      • W dniach 22- 29 października 2022 roku odbyła się wymiana międzynarodowa uczniów naszej szkoły w ramach realizowanego projektu ErasmusPlus. Tym razem wyjechaliśmy na południe Włoch do małej nadmorskiej miejscowości Anzio. Podczas tygodnia we Włoszech nauczyliśmy się przygotowywać włoskie specjały w szkole partnerskiej IIS Apicio Colonna Gatti, gdzie znajduje się świetnie wyposażona kuchnia. Mieliśmy okazje zwiedzić wieczne miasto Rzym oraz poznać jego kilkutysięczną historię. Podczas zwiedzania miasta z przewodnikiem  dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek, np., że

       - starożytni Rzymianie bardzo dbali o higienę czego dowodem jest ponad 900 łaźni publicznych, które funkcjonowały w tych czasach,

       - cesarz Kaligula rozkazał, aby jego ulubiony koń został senatorem. Założono mu  togę oraz wprowadzono na obrady senatu.

       - popularne powiedzenie „wszystkie drogi prowadza do Rzymu” wzięło się stąd, że Rzymianie budowali bardzo solidne kamienne drogi prowadzące z każdego zakątku imperiom do jego stolicy.

       Tydzień spędzony w towarzystwie naszych rówieśników z Turcji, Belgii oraz naszych gospodarzy Włochów to czas uczenia nieformalnego, poza ławka szkolną. Tydzień pełen konwersacji w języku angielskim oraz nauki języka włoskiego. Dni wypełnione poznawaniem włoskiej historii i tradycji. Nie zabrakło tez dobrej zabawy i humoru.  Kolejne spotkanie odbędzie się w Polsce – już wiosną przyszłego roku.

      • Innowacyjna Historia

      • Gościliśmy uczniów szkół podstawowych z naszego powiatu na lekcji historii w trójwymiarze

       Spotkanie z Innowacyjną Historią uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z Gromca, Żarek, Mętkowa, Zagórza, Chrzanowa oraz libiąskiej 2 i 4 mają już za sobą. To była godzina niesamowitych wrażeń w trójwymiarowej wirtualnej rzeczywistości.

      • Pamiętamy o zmarłych

      •  Zgodnie ze szkolną tradycją - odwiedzamy i porządkujemy groby

       Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas, kiedy myślimy o przemijaniu. W pamięci szukamy ludzi, a wraz z nimi wspólnych chwil, wspomnień i wydarzeń. Dlatego razem z młodzieżą zgodnie z polską tradycją, ale też szkolnym zwyczajem, odwiedziliśmy cmentarz parafialny w Libiążu, żeby uprzątnąć zapomniane mogiły. Zapaliliśmy również znicze na grobach zmarłych nauczycieli - na cmentarzach w Libiążu, Chrzanowie, Kościelcu i Płazie, przypominając młodzieży sylwetki pedagogów. Tych tworzących historię naszej szkoły, jak również tych którzy zapisali się w historii naszego miasta. W takiej sytuacji docenić trzeba potęgę wspomnień i słów, które chociaż padły nad grobami, pozwoliły ożywić pamięć o Koleżankach i Kolegach, nieodżałowanych Nauczycielach, „wczoraj" jeszcze pracujących w naszej szkole.

       Requiescat in pace

      • DKMS - podsumowanie

      • Brawo My!

       POMOŻESZ Bo wiesz? Możesz. Masz to w genach!!!

       To hasło  przyświeca corocznej akcji  #komorkomania. Dzięki temu przybyło kolejnych 35 osób, które są zarejestrowane jako potencjalni dawcy komórek dla osób chorych.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół w Libiążu
    • zslibiaz@interia.pl
    • sekretariatzs@interia.pl
    • (+32) 62-779-61 - dyrektor szkoły (+32) 62-779-63 - sekretariat szkoły numery wewnętrzne: 103 - księgowość 105 - sekretariat uczniowski 108 - portiernia Fax: 32 627 79 61 32 627 79 63
    • ul. Górnicza 3 32-590 Libiąż 32-590 LIBIĄŻ Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych