Na szlaku Niepodległości naszej małej Ojczyzny

2018-12-17

Relacja z pierwszego, pieszego rajdu śladami niepodległości w Libiążu

13 grudnia odbył się pierwszy, pieszy rajd „Na szlaku Niepodległości naszej małej Ojczyzny”, przygotowany przez 16 osobową grupę uczestników projektu „Wolontariat – Kreator Kariery”. Przy realizacji tego przedsięwzięcia nieoceniona okazała się pomoc pana prof. Łukasza Płatka, który jako znawca historii miasta przygotował plan przejścia i rzeczowe informacje o poszczególnych miejscach.

W trasę wyruszyli uczniowie klasy 1b, 2c i 2b wraz z wychowawcami. Po krótkiej odprawie w auli szkolnej, gdzie otrzymali ostatnie wskazówki, mapy, notatki i uzupełnili kalorie, opuścili szkołę, by zdobywać wiedzę o wydarzeniach i ludziach związanych z niepodległością naszego miasta. Pokonując ok. 15 km. uczestnicy mieli odwiedzić miejsca historycznie ważne dla Libiąża i Polski.

Trudom marszu najlepiej sprostała klasa 1b, która jako jedyna przeszła trasę, nie pomijając żadnego z wytyczonych punktów. Kolegom ze starszych klas brakło sił i woli, by pokonać własne słabości i zaliczyć przewidziany program. Pierwszoklasistom należą się szczere słowa uznania i wyrazy podziwu.

Wyrażamy nadzieję, że rajd, chociaż nie łatwy, wpisze się na stałe w kalendarz imprez szkolnych.

 

Urszula Słowik