Rozstrzygnięcie konkursu na "Libiąską Bajkę Profilaktyczną"

2018-12-07

W Mikołajki – 06 grudnia, grupa uczniów wybranych z różnych roczników, dostała wspaniały prezent. Zostaliśmy zaproszeni przez Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie wraz z rozstrzygnięciem konkursu na "Libiąską Bajkę Profilaktyczną", zorganizowano spotkanie z Jaśkiem Melą.

Uczennica klasy 1B Dominika Zielińska wpisała się w łaski jury i zdobyła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie udział wzięli również Marcin Bolek oraz Aldona Kordek. 

Zaraz po rozdaniu nagród i podsumowaniu konkursu, głos zabrał wyczekiwany przez wszystkich Jasiek Mela. Niespełna 30-letni mężczyzna, który w wieku 13 lat uległ wypadkowi i stracił połowę ręki i nogę. Po długotrwałej walce z samym sobą, ZWYCIĘŻYŁ i do 20 roku życia zdobył dwa bieguny (2004), podróżował po świecie zdobywając kolejne szczyty i założył fundację pomagającą osobą niepełnosprawnym.

Dziesięć lat później ciągle robi to co kocha: podróżuje i pomaga innym spełniać swoje marzenia. Jasiek Mela jest osobą niezwykle pozytywną, radosną i motywującą. W przeciągu jego krótkiego wystąpienia trafił do serc uczestników spotkania i pokazał, że ograniczeniem w dążeniu do celu jest jedynie nasz umysł. I jak sam powiedział: "Najtrudniejszym jest polubienie siebie."

Daria Czubała