"Po nitce do kłębka"

2016-11-24

Konkurs mitologiczny dla szkół gimnazjalnych.

W Zespole Szkół w Libiążu 17. listopada 2016 r. odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Mitologicznej "Po nitce do kłębka". Konkurs ten był adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych. Wzięło w nim udział 6 drużyn z następujących szkół: Publiczne Gimnazjum w Babicach, Publiczne Gimnazjum nr  w Chrzanowie, Publiczne Gimnazjum nr 3 w Chrzanowie, Gimnazjum nr 2 w Libiążu, Gimnazjum nr 3 w Trzebini, Publiczne Gimnazjum w Zagórzu. 

W składzie jury konkursu gościliśmy: panią Anetę Gwóźdź - dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Libiążu, panią Barbarę Godyń - Kirker - emerytowanego nauczyciela języka polskiego w Zespole Szkół w Libiążu oraz panią Bożenę Kiklę - kierownika Działu Merytorycznego Libiąskiego Centrum Kultury.

Uczniowie, jak co roku, popisali się ogromną wiedzą. W czasie zmagań konkursowych pisali test z wiedzy mitologicznej, odpowiadali na pytania wyjaśniające początek świata, według wierzeń starożytnych Greków. Następnie walczyli z wyjaśnieniem przyczyn różnych boskich kaprysów oraz szczegółowo opisywali miejsca znane z mitologii. Na koniec każda drużyna zaprezentowała wykonaną wcześniej pracę plastyczną, na której przedstawiono wybraną mitologiczną postać.

Ostatecznie zasłużone zwycięstwo odniosła drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Chrzanowie. Drugie miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie, a trzecie Publiczne Gimnzajum w Babicach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! 

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez nauczycieli języka polskiego Zespołu Szkół w Libiążu: panią Ewelinę Pałkę i panią Iwonę Głownię.