2016-11-16

„Technik logistyk – dobry zawód, niezła kasa”

We wtorek 15 listopada odbył się w ZS pierwszy „Dzień Logistyki”. Ależ tam się działo………wykłady, warsztaty, spotkania z pracodawcami, a wszystko to przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. 

„Dzień Logistyki” zaczął się od wykładu poprowadzonego przez pana dr Pawła Sobczaka -wykładowcy w Katedrze Logistyki i Transportu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Dziekana Wydziału Zamiejscowego -który w profesjonalny a jednocześnie prosty i ciekawy sposób przedstawił trudne zagadnienia związane z procesami magazynowymi.

Uczniowie dali upust swojej wiedzy i kreatywności w czasie warsztatów, prowadzonych w formie konkursu. Ich zadaniem było utworzenie paletowej jednostki ładunkowej zgodnie z obowiązującymi zasadami. Najlepsze okazały się uczennice: Ania, Jola, Kasia, Wiola i Nikola z klasy IVe.

Dopełnieniem tego interesującego wydarzenia  było spotkanie z pracodawcami. Nasze zaproszenie przyjęły panie - Agnieszka Siuda – właścicielka bardzo dynamicznie rozwijającej się firmy transportowej oraz Agnieszka Dymek – IF Customer Service Manager w firmie Raben.

Przyszli logiści mogli dowiedzieć się, jak zawód ten wygląda w „realu”, jakie są szanse na odniesienie sukcesu i jakie zagrożenia czyhają na pracujących w tej dziedzinie. Podsumowując „Dzień Logistyki”, należy stwierdzić, iż był on pełen wrażeń i dostarczył uczestnikom sporo pozytywnych emocji.

Inicjatorkami opisanego powyżej wydarzenia były panie Jadwiga Bochenek i Agnieszka Król