Dni Języków Obcych 2016

2016-04-06

W dniach 5-6 kwietnia 2016 roku odbyła się siódma edycja Dni Języków Obcych w Zespole Szkół w Libiążu.

W dniach 5-6 kwietnia 2016 roku odbyła się siódma edycja Dni Języków Obcych w Zespole Szkół w Libiążu.

 

Pierwszy dzień 5-06-2016

 

Do udziału w programie zostały zaproszone klasy pierwsze, Technikum Górniczego oraz Technikum Turystycznego. Spotkanie poprowadzili uczniowie klasy 3e przygotowani przez wychowawcę klasy Panią Małgorzatę Szparę.

W pierwszej części spotkania dwuosobowe zespoły z klas pierwszych drugich i czwartych brały udział w konkursie Jeden z dziesięciu i miały za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące informacji krajoznawczych Francji Niemiec i Anglii. W rywalizacji pierwsze miejsce zajęła klasa 4d - Krystian Białek i Grzegorz Smętek.

Podczas prezentacji na temat Austrii uczniowie mieli okazję skonfrontować swoje wiadomości na temat tego kraju z bieżącymi informacjami.

W części drugiej klasy pierwsze udowodniły że najlepiej uczy się jezyka porzez gry i zabawę.

Naśladując znanego kabarecistę Uwe Kinda tańczyli pseudotradycyjny taniec powtarzając i utrwalając nazwy części ciała.

Ewa Piotrowska

Dzień drugi 06-04-2016

Drugi dzień poświęcony był językowi francuskiemu i angielskiemu

 

Część pierwsza obejmowała prezentację multimedialną dorobku artystycznego piosenkarski francuskiej ZAZ oraz prezentację najbardziej znanych miejsc Paryża stanowiących inspirację dla wielu artystów. Na koniec wystąpiła uczennica klasy I  w  piosencewykonywanej przez Zaz-  "Si jamais joublie"
Część druga zaczęła się  od występu ucznia kl. III c Krzysztofa Piegzika, który prezentował piosenki w języku angielskim.  Następnie  uczeń klasy III d Piotr Rokita przedstawił prezentację  "Quentin Tarantino i jego filozofia tworzenia filmów'.

Agnieszka Warzecha i Elżbieta Wronka