2019-02-20

Po raz 10 Wolontariuszki Zespołu Szkół w Libiążu, przy współpracy z Fundacją DKMS zorganizowały akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Przez 3 dni, od 13 - 15 lutego 2019r, w różnych miejscach naszego miasta prowadziły kampanię informacyjną połączoną z rejestracją.

Uczennice przygotowane przez panie: Jadwigę Bochenek i Urszulę Słowik służyły fachową radą, a ich działania okazały się tak skuteczne, że do banku potencjalnych dawców dołączyła rekordowa liczba 54 osób! To naprawdę świetny wynik.

Liczbę „pięćdziesiąt” zaplanowałyśmy już wcześniej, ale obawy, że nie zarejestruje się odpowiednio dużo osób, nie pozwoliły nam mówić o tym oficjalnie. A przecież taki rezultat wyjątkowo wpisuje się w tegoroczną rocznicę ustanowienia Praw Miejskich.

50 Dawców na 50-ty jubileusz Miasta Libiąża.

To nie tylko sukces organizatorów, ale przede wszystkim tych, którzy zdecydowali się przystąpić do banku dawców komórek macierzystych. Swoją świadomą decyzją stworzyli szansę życia dla chorych na nowotwory krwi.

Serdecznie dziękujemy

Szczególne podziękowania dla wolontariuszek: Klaudii Gregorczyk, Laury Dziedzic, Wiktorii Szałaśny, Julii Horawy, Anny Tarasek, Karoliny Toporek, Magdaleny Zaczyńskiej, Korneli Bochenek, Aleksandry Bochenek, Weroniki Smółki, Partycji Mazurek.