Do Galerii po książkę

2019-02-01

Wycieczka klasy 1A do Oświęcimia

W dniu 29 stycznia 2019 roku odbyła się wycieczka klasy l A do Oświęcimia. Najpierw udaliśmy się do Galerii Książki czyli Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na samym początku zobaczyliśmy jedyną w Polsce Aleje Pisarzy. Są to wbudowane w chodnik prowadzący do biblioteki, tablice z autografami znanych polskich pisarzy wraz z krótkim cytatem z ich twórczości. Później weszliśmy do środka biblioteki, gdzie zostaliśmy oprowadzeni po wszystkich działach. Pracownik biblioteki opowiedział nam krótko o powstaniu i działalności biblioteki. Byliśmy zaskoczeni, ponieważ nie spodziewaliśmy się tego ile przeróżnych imprez się tam odbywa i ile sal jest do dyspozycji dla czytelników. Budynek jest przeznaczony dla każdej grupy wiekowej, znajdują się w nim chociażby pomieszczenia przeznaczone dla najmłodszych (plac zabaw), specjalnie wydzielone miejsca do gry na X-Box czy PlayStation dostępne dla odwiedzających, sale multimedialne, czytelnia naukowa i czasopism.

Po zapoznaniu z budynkiem i działalnością całego kompleksu, przeszliśmy do Oświęcimskiego Centrum Kultury na seans nominowanego do Oskara polskiego filmu ,,Zimna wojna".

Wyjazd był ciekawy i myślę, że dużo osób w przyszłości z przyjemnością wróci do biblioteki.

Natalia Miziołek

 

Bardzo dziękujemy Pani Oliwi Brzeźniak pracownicy Centrum Literatury Dziecięcej, za bardzo mile i ciekawe spędzony czas w bibliotece.