Młodzież ZS w Libiążu uczestniczy w kursach zawodowych

2012-04-30

W dniach 14,21 i 28 kwietnia 2012r. odbyły się w Zespole Szkól w Libiążu 3 edycje KURSU KASY FISKALNEJ, kolejna tura 19 maja. Kurs zorganizowała pani Agnieszka Król we współpracy z Komendą Wojewódzką OHP w Krakowie. Bierze w nim udział łącznie 64 uczniów Zespołu Szkół. W zeszłym roku zainteresowa-nie tym kursem było równie duże - udało się przeprowadzić 3 edycje.

„Po zeszłorocznych edycjach kursu myślałam że w tym roku nie będzie już chętnych. Jednak uczniowie często pytali mnie czy nie będzie tego szkolenia w tym roku. To oni zmobilizowali mnie do podjęcia trudu organizacji i niewielka grupka urosła aż do 64 osób” – mówi pani Agnieszka Król - Bardzo cieszy mnie że uczniowie myślą o zdobywaniu nowych, dodatkowych kwalifikacji, bo to podnosi ich wartość na rynku pracy (25 z uczestników to tegoroczni maturzyści). Młodzież, która jeszcze się uczy często myśli o pracy wakacyjnej więc kurs jest im potrzebny.”

 

„W dniach 25-27 maja (piątek-niedziela) organizuję jeszcze Kurs dla kandydatów na wychowawców placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży potocznie nazywany KURSEM WYCHOWAWCÓW KOLONIJNYCH. Na razie mam 14 chętnych, a potrzeba minimum 20 więc zachęcam wszystkich uczniów szkół Powiatu Chrzanowskiego do zgłaszania się na ten kurs. Zajęcia mają charakter praktyczny, uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe, kurs kończy się egzaminem.”

 

Wszystkich chętnych do udziału w kursie wychowawców kolonijnych proszę o zgłaszanie się do Pani Agnieszki Król.
agakrol1407@tlen.pl

zamknij