Goethe Instytut - kreatywna nauka języka niemieckiego

2014-10-30

Lekcje języka niemieckiego - wizyta naszych uczniów w Instytucie Goethego i udział w zajęciach przygotowanych przez pracowników Instytutu

W dniu 30 października uczniowie różnych klas naszej szkoły wraz z nauczycielkami języka niemieckiego brali udział w zajęciach animacyjno-językowych przygotowanych przez dział pedagogiczny Instytutu Goethego w Krakowie.

Zgodnie z hasłem „uczyć się bawiąc” rozwijaliśmy nasze kompetencje językowe utrwalając słownictwo poprzez zabawy ruchowe. Zajęcia prowadzone były przez nativespeakera Alexa, który porozumiewał się z nami tylko w języku niemieckim w związku z tym pojawiały się różne śmieszne sytuacje, wynikające z słabej komunikacji z naszej strony. Alex tryskał energią i nie zrażał się naszą indolencją językową.

Uczestniczyliśmy również w projekcie pod hasłem Spieltrieb, poruszając się po różnych stanowiskach gier zamontowanych na czas festiwalu w Goethe Instytut.

Doświadczenie nauki przez zabawę uświadomiło nam że nauka języka obcego nie musi być żmudna i nudna dlatego chcielibyśmy więcej tego typu lekcji.

 

E.P

zamknij