Młodość to czas rozpoznawania talentów

2016-10-06

25 września 2016r. w Parku Młodości  przy  pomniku św. Jana Pawła II  odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Młodość to czas rozpoznawania talentów”. Przedsięwzięcie to realizowane było przy współpracy  z Burmistrzem Libiąża panem Jackiem Latko oraz Libiąskim Centrum Kultury. 

Tym razem swoje talenty wokalne, muzyczne, literackie, podróżnicze  i sportowe zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu.  W świetle zachodzącego, jesiennego słońca zgromadzeni słuchali porywających wykonań wokalnych.  Autorkami tych muzycznych wzruszeń były uczennice klasy pierwszej: Dominika Kutka i Aleksandra Burda. Dziewczętom mistrzowsko akompaniował na klawiszach  Krystian Łysak- uczeń szkoły muzycznej. Subtelne dźwięki gitary to z kolei zasługa Grzegorza Ruska z klasy czwartej. Wspólnie z Piotrem Rokitą, który zauroczył publiczność swoimi wierszami, stworzyli niepowtarzalny klimat tego wieczoru.

Na scenie zaprezentowała się również grupa siatkarzy, którzy pod opieką trenera Grzegorza Solarskiego osiągnęli znakomite rezultaty. Mogą pochwalić się wieloma prestiżowymi nagrodami na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim.

Uwagę zgromadzonych z całą pewnością przykuł Damian Adamczyk, który nie tylko świetnie jeździ na rowerze, czego dowodem mogą być zdobyte przez niego nagrody (m.in. I miejsce  w klasyfikacji generalnej Skandia Maraton), ale również mistrzowsko gra na akordeonie.  To on swoim instrumentalnym wykonaniem piosenki  „Góralu- czy Ci nie żal” stworzył ciekawą klamrę, która połączyła uczniowskie pasje z przemyśleniami św. Jana Pawła II.  

   Mogliśmy również podziwiać pasję Kariny, która należy do chrzanowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Karina polubiła ekstremalny sposób spędzania weekendów. Jak twierdzi, odnalazła swoją pasję i ludzi, z którymi może ją dzielić.

Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem „Barki”.  Na scenie pojawiło się „Koło Poezji Śpiewanej” prowadzone przez p. Janusza Saługę.

Z całą pewnością „Młodość to czas rozpoznawania talentów”. Dowodem na to są uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu, którym organizatorki  spotkania p. E. Pałka,  p. I. Głownia, p. W. Kosowska składają serdeczne podziękowania. To był wieczór pełen wzruszeń. 

 

zamknij