Beskidzkie wędrówki III E.

2014-06-17

W dniach 4 - 5 czerwca 2014 r. klasa III E spędziła 2 dni w Beskidzie Żywieckim. Wycieczka miała charakter turystyczno - krajoznawczy, ale znalazły się w niej również elementy historii II wojny światowej. Najważniejszym jednak celem wycieczki było wspólne spędzenie czasu i jeszcze głębsza integracja klasy.

       Koniec klasy trzeciej to chyba najlepszy czas na takie wycieczki. Wszyscy się już doskonale znają i to nie tylko uczniowie z uczniami, ale również uczniowie z nauczycielami. Znamy swoje mocne i słabe strony, przywyczajenia i dziwactwa, oczekiwania i aspiracje, no i przede wszystkim zasady, dzięki którym klasa - jako zespół - dobrze funkcjonuje. Jest to jednak jeszcze ten moment, kiedy nie straszy widmo nadchodzacych egzaminów. Zatem nic dziwnego, że wyposażeni w plecaki i dobre buty wyruszyliśmy koleją do Węgierskiej Górki.

 

Wycieczkę szlakami turystycznymi na Halę Boraczą poprowadził ksiądz Janusz, dodając na postojach grupie otuchy magicznym hasłem: "jeszcze tylko godzinka". Skoro jednak tych "godzinek" było kilka, a trasa generalnie prowadziła pod górkę, nie dziwi fakt, że po dotarciu do ośrodka "Wojtatówka" najbardziej pożądanymi rzeczami były prysznic i jedzenie. Dzień zakończył się klasowym grillem - uzupełnionym wytarganymi na górę przekąskami.

 

Drugi dzień to dalsza wędrówka, z tą jednak zasadniczą różnicą, że czasem było z górki, no i widoki w tym dniu były zdecydowanie bardziej efektowne. Podsumowując: przeszliśmy ładnych "parę" kilometrów, podróżowalismy 6 pociągami (żaden się nie spóźnił) i 1 autobusem, wykupiliśmy cały zapas wody mineralnej w schronisku na Hali Boraczej i co najważniejsze - wszyscy dali radę :-).

 

Mamy plany na wrzesień ;-)

 

Dzięki za współpracę całej klasie i opiekunom: prof. Izabeli Łabęckiej i ks. Januszowi Grodeckiemu

 

Wychowawca klasy: Łukasz Płatek

zamknij