Wycieczka w Beskid Śląski klas IIIC i IIID

2015-10-22

W dniach 19-21 października odbyła się nasza wycieczka do Ustronia, Wisły i Cieszyna. Naszymi opiekunami byli: Panie Profesorki Agnieszka Warzecha i Elżbieta Wronka oraz Pan Profesor Janusz Saługa.

 

Poniedziałek
Podróż przebiegła w miłej i wesołej atmosferze, zapowiadając udany pierwszy dzień. Po przybyciu na miejsce zwiedzaliśmy Muzeum Ustrońskie, w którym oglądaliśmy militaria z czasów I i II wojny światowej oraz wielu innych wydarzeń historycznych, pochodzące z całej Europy. Mogliśmy również dostrzec elementy miejscowej kultury oglądając filmy dokumentalne, a także uczestniczyć w lekcji muzealnej „Hutnictwo Ustronia”
Następnie pojechaliśmy do Wisły i tam zwiedzaliśmy Zameczek Prezydencki i zaporę. W Wiśle podziwialiśmy skocznię Małysza, a następnie odbyliśmy spacer po centrum miasta.
Wieczór rozpoczął się przyjazdem do hotelu, gdzie czekała na nas kolacja. Dzień zakończył się oglądaniem debaty kandydatek na urząd Premiera.

 

Wtorek
Po zjedzeniu śniadania ruszyliśmy zdobywać Równicę (885m n.p.m). Droga wydawała się trwać bez końca, lecz wszyscy dotarliśmy zadowoleni do celu. Później udaliśmy się do centrum Ustronia zregenerować nasze siły. Wieczorem część z nas wybrała się do aquaparku mieszczącego się w Hotelu Gołębiewski.

 

Środa
Trzeci dzień był równie intensywny jak poprzednie – pożegnaliśmy Ustroń w bardzo miłej atmosferze: najpierw pijalnia wód, kościół świętego Brata Alberta a następnie przejazd do Cieszyna. Tam zwiedziliśmy Wzgórze Zamkowe, pełne ciekawostek historycznych, w tym Zamek Górny.
Przeszliśmy na drugą stronę Olzy, przez co nasza wycieczka nabrała charakteru wycieczki zagranicznej. Ostatnim punktem była cieszyński rynek i Studnia Trzech Braci - legendarnych założycieli miasta.
Pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Dobry nastrój i świetna atmosfera były z nami przez cały czas.

 

Mamy nadzieję, że za rok znów uda nam się zorganizować tak legendarną wyprawę.

 

Piotrek i Paweł, IIID

zamknij