Konkursy i imprezy szkolne

Zostań Mistrzem Logiki - szkolny konkurs matematyczny

 Uczestnicy konkursu wykazali się umiejętnością logicznego i precyzyjnego dochodzenia do rozwiązania podanych problemów. Najlepsza okazała się praca ucznia z klasy IV E Piotra Jedynaka, który uzyskał tytuł Szkolnego Mistrza Logiki.

XI SZKOLNY TURNIEJ BARBÓRKOWY W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

W rozegranym dzisiaj turnieju zmagali się tradycyjnie uczniowie klas technikum górniczego. Rywalizacja była zacięta i dostarczyła wielu emocji zawodnikom oraz kibicom. Tegorocznym zwycięzcą została klasa 4G, drugie miejsce przypadło 3F a trzecie 4F.

 

 

 

 

"Po nitce do kłębka"Konkurs mitologiczny dla szkół gimnazjalnych.

 

W Zespole Szkół w Libiążu 17. listopada 2016 r. odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Mitologicznej "Po nitce do kłębka". Konkurs ten był adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych. Wzięło w nim udział 6 drużyn z następujących szkół: Publiczne Gimnazjum w Babicach, Publiczne Gimnazjum nr  w Chrzanowie, Publiczne Gimnazjum nr 3 w Chrzanowie, Gimnazjum nr 2 w Libiążu, Gimnazjum nr 3 w Trzebini, Publiczne Gimnazjum w Zagórzu. 

W składzie jury konkursu gościliśmy: panią Anetę Gwóźdź - dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Libiążu, panią Barbarę Godyń - Kirker - emerytowanego nauczyciela języka polskiego w Zespole Szkół w Libiążu oraz panią Bożenę Kiklę - kierownika Działu Merytorycznego Libiąskiego Centrum Kultury.

Uczniowie, jak co roku, popisali się ogromną wiedzą. W czasie zmagań konkursowych pisali test z wiedzy mitologicznej, odpowiadali na pytania wyjaśniające początek świata, według wierzeń starożytnych Greków. Następnie walczyli z wyjaśnieniem przyczyn różnych boskich kaprysów oraz szczegółowo opisywali miejsca znane z mitologii. Na koniec każda drużyna zaprezentowała wykonaną wcześniej pracę plastyczną, na której przedstawiono wybraną mitologiczną postać.

Ostatecznie zasłużone zwycięstwo odniosła drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Chrzanowie. Drugie miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie, a trzecie Publiczne Gimnzajum w Babicach.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez nauczycieli języka polskiego Zespołu Szkół w Libiążu: panią Ewelinę Pałkę i panią Iwonę Głownię.

 

 

Dzień Logistyki

We wtorek 15 listopada odbył się w ZS „Dzień Logistyki”. Zaczął się od wykładu poprowadzonego przez pana dr Pawła Sobczaka -wykładowcy w Katedrze Logistyki i Transportu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Dziekana Wydziału Zamiejscowego -który w profesjonalny a jednocześnie prosty i ciekawy sposób przedstawił trudne zagadnienia związane z procesami magazynowymi.

Uczniowie dali upust swojej wiedzy i kreatywności w czasie warsztatów, prowadzonych w formie konkursu. Ich zadaniem było utworzenie paletowej jednostki ładunkowej zgodnie z obowiązującymi zasadami. Najlepsze okazały się uczennice: Ania, Jola, Kasia, Wiola i Nikola z klasy IVe.

Dopełnieniem tego interesującego wydarzenia  było spotkanie z pracodawcami. Nasze zaproszenie przyjęły panie - Agnieszka Siuda – właścicielka bardzo dynamicznie rozwijającej się firmy transportowej oraz Agnieszka Dymek – IF Customer Service Manager w firmie Raben.

Przyszli logiści mogli dowiedzieć się, jak zawód ten wygląda w „realu”, jakie są szanse na odniesienie sukcesu i jakie zagrożenia czyhają na pracujących w tej dziedzinie. Podsumowując „Dzień Logistyki”, należy stwierdzić, iż był on pełen wrażeń i dostarczył uczestnikom sporo pozytywnych emocji.

Inicjatorkami opisanego powyżej wydarzenia były panie Jadwiga Bochenek i Agnieszka Król

 

 

"Naród, który nie zna swej przeszłości nie ma szans na napisanie nowej historii" - uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu uczcili Narodowe Święto Niepodległości.

 10 listopada Szkolna Rada Uczniowska zaprezentowała program, którego celem było prześledzenie ważnych wydarzeń historycznych. Prezentacji dopełniły dźwięki piosenek, które towarzyszyły Polakom w ważnych momentach dziejowych. Przemyśleniom poddano współczesne znaczenie słowa patriotyzm, które nabrało szczególnego znaczenia w świetle utworu Marka Grechuty pt."Ojczyzna" - "Bez historii, mowy, sztuki naród się zamieni w bezimienny kraj".

XI Szkolny Rajd Niepodległości

W przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości, zgodnie ze szkolną tradycją, odwiedzamy miejsca związane z ludźmi i wydarzeniami z historii polskich walk narodowowyzwoleńczych.

 Tym razem celem rajdu była Góra Świętej Anny, czyli miejsce największej bitwy III powstania śląskiego. Odwiedziliśmy Muzeum Czynu Powstańczego, Sanktuarium św. Anny, amfiteatr z lat 30. XX w., a pod Pomnikiem Powstańców Śląskich złożyliśmy biało - czerwoną wiązankę i zapaliliśmy znicze. W drodze powrotnej zwiedziliśmy również okolice masztu radiostacji w Gliwicach, gdzie kilka godzin przed wybuchem II wojny śwatowej Niemcy urządzili prowokację, mającą odpowiedzialnością za wybuch wojny obciążyć Polskę.

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej 2017

Z humorem, muzycznie, tanecznie ...

Polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r. Z tej okazji Szkolna Rada Uczniowska przygotowała program artystyczny. Z humorem, muzycznie, tanecznie pokazano świat szkoły. Wszystkim nauczycielom życzymy sukcesów w pracy i wytrwałości w tym pięknym zawodzie.

 

 

 

„Wokół Morza Śródziemnego”- V konkurs geograficzny z cyklu „Przygoda z mapą”.

 

14 kwietnia  2016 rokuw auli naszej szkoły odbył się V konkurs geograficzny z cyklu „Przygoda z mapą”. W tym roku nosił on tytuł : „Wokół Morza Śródziemnego”. Uczestnicy mieli zadanie wykazać się wiedzą na temat państw, stolic, mórz, cieśnin, rzek, przylądków, półwyspów oraz wysp tego regionu. W konkursie wzięło udział 35 uczniów.

W oczekiwaniu na wyniki zawodnicy oglądali ciekawą prezentację poświęconą rejonowi Morza Śródziemnego. Podjadali pyszności przygotowane kolejny raz przez niezawodne dziewczyny z 4d. Z ciast nie zostało nawet okruszków.

1 miejsce zajął Dawid Urbanik uczeń klasy 3e – warto wspomnieć, że 2 lata temu zajął 2 miejsce

Na 2 miejscu równocześnie były 3 osoby, dlatego konieczne było przeprowadzenie dogrywki. Była ona przeprowadzana aż w 3 turach.

Po zaciętej rywalizacji :

2 miejsce zajął Krystian Białek -- kl. 4d

3 miejsce zajął Mateusz Pater – kl. 3e

 

 

 

                                               

 

Dni Języków Obcych 2016

 

W dniach 5-6 kwietnia 2016 roku odbyła się siódma edycja Dni Języków Obcych w Zespole Szkół w Libiążu.

 Pierwszy dzień

 Do udziału w programie zostały zaproszone klasy pierwsze, Technikum Górniczego oraz Technikum Turystycznego. Spotkanie poprowadzili uczniowie klasy 3e przygotowani przez wychowawcę klasy Panią Małgorzatę Szparę.

W pierwszej części spotkania dwuosobowe zespoły z klas pierwszych drugich i czwartych brały udział w konkursie Jeden z dziesięciu i miały za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące informacji krajoznawczych Francji Niemiec i Anglii. W rywalizacji pierwsze miejsce zajęła klasa 4d - Krystian Białek i Grzegorz Smętek.

Podczas prezentacji na temat Austrii uczniowie mieli okazję skonfrontować swoje wiadomości na temat tego kraju z bieżącymi informacjami.

W części drugiej klasy pierwsze udowodniły że najlepiej uczy się jezyka porzez gry i zabawę.

Naśladując znanego kabarecistę Uwe Kinda tańczyli pseudotradycyjny taniec powtarzając i utrwalając nazwy części ciała.

Dzień drugi

Drugi dzień poświęcony był językowi francuskiemu i angielskiemu

 Część pierwsza obejmowała prezentację multimedialną dorobku artystycznego piosenkarski francuskiej ZAZ oraz prezentację najbardziej znanych miejsc Paryża stanowiących inspirację dla wielu artystów. Na koniec wystąpiła uczennica klasy I  w  piosencewykonywanej przez Zaz-  "Si jamais joublie"
Część druga zaczęła się  od występu ucznia kl. III c Krzysztofa Piegzika, który prezentował piosenki w języku angielskim.  Następnie  uczeń klasy III d Piotr Rokita przedstawił prezentację  "Quentin Tarantino i jego filozofia tworzenia filmów'.

 

Starostwo Powiatowe w Chrzanowie Portal Oświatowy Powiatu Chrzanowskiego