• Aktualności

      • Dodatkowe miejsca dla absolwentów szkół podstawowych

      • Miło nam poinformować, że efektem dużego zainteresowania ofertą naszej szkoły było zwiększenie ilości oddziałów w TECHNIKUM– w zawodzie technik logistyk. Czeka tam na Was kilka ostatnich, dodatkowych miejsc w ramach naboru uzupełniającego.

       Zapraszamy!

      • Logistyczna wycieczka zawodoznawcza

      •  

       W piątkowy słoneczny dzień logistycy z klasy IIa wzięli udział w wycieczce do YazakiPoland w Mikołowie. Uczniowie mieli okazję poznać logistykę produkcji od strony praktycznej w branży automotive.

       Firma Yazaki zajmuje się produkcją wiązek przewodów i komponentów, takich jak przewody, skrzynki połączeniowe, bezpieczniki, złącza do samochodów i nie tylko.

       Uczniowie przyswoili wiedzę z tematyki logistyki produkcji oraz innych nowych pojęć m.in. batch production, Kanban, Kaizen czy Bill of materials.

      • ErasmusPlus w Belgii

      • Kolejna wymiana międzynarodowa 

        

       W dniach 15-21 maja 2022 odbyła się kolejna wymiana międzynarodowa ErasmusPlus uczniów naszej szkoły.

       Uczniowie wraz z opiekunami na wymianę polecieli samolotem do Eindhoven w Holandii a następnie do Belgii. Nasz szkoła partnerska to Kosh – Katolicki Zespól Szkół Średnich, mieszcząca się w miejscowości Herentals i liczący ponad 3000 uczniów. Podobnie jak w naszej szkole są kierunki: ekonomiczny, logistyczny, mechaniczny i turystyczny.
       Razem z nami na wymianę przyjechali uczniowie z pozostałych szkół partnerskich czyli z Włoch i  z Turcji. Podczas tygodnia spędzonego w gronie rówieśników z innych państw poznaliśmy szkołę belgijską  oraz świetnie wyposażone pracownie do nauki przedmiotów praktycznych. Był też czas na zwiedzanie!

       Odwiedziłyśmy Antwerpię – wspaniałe miasto znane z diamentów, awangardowej mody oraz Rubensa. Jak wiadomo Belgia słynie z pysznej czekolady. My też mieliśmy okazję zrobić własną tabliczkę czekolady w fabryce tego przysmaku w Brukseli.  Bruksela to także miasto słynące z pięknych renesansowych kamienic, które sąsiadują z nowoczesnymi konstrukcjami ze szkła i betonu. Urocze sklepiki sąsiadują tutaj z butikami największych marek świata mody.  To tez stolica Europy i siedziba najważniejszych unijnych władz, tu mieści się  Parlament Europejski.

       Podczas wymiany przeżyliśmy przygody, poznaliśmy nowe miejsca, zaprzyjaźniliśmy się z rodzinami w których zamieszkaliśmy, rozmawialiśmy po angielsku, poznawaliśmy język  flamandzki  – doświadczyliśmy tego czego nie można się nauczyć  w ławce szkolnej.

      • Pożegnanie klas maturalnych 2022

      • Do zobaczenia w dorosłym życiu...

       Tymi słowami pożegnaliśmy w czwartek uczniów klas maturalnych, którzy zakończyli edukację. Dla wszystkich był to wyjątkowy moment, czas podsumowań, wspomnień ze wspólnie spędzonych chwil i życzeń na przyszłość.

       Na wstępie w szczególnie uroczysty sposób, odebrali swoje świadectwa najlepsi uczniowie. Grono pedagogiczne doceniło również tych, którzy angażowali się w życie szkoły, organizując wiele akcji i imprez, pracując w samorządzie, reprezentując szkołę w zawodach sportowych.

       Głos zabierali również wychowawcy, podsumowując „czteroletnią zapisaną księgę” Najlepszych z technikum energetycznego, górniczego i mechanicznego docenili nasi partnerzy TAURON Wydobycie i TAURON Energia którzy ufundowali nagrody dla najlepszych absolwentów.

       Po oficjalnej część nadszedł czas na pożegnanie od kolegów z klas trzecich, którzy w humorystyczny i ciepły sposób pożegnali starsze koleżanki i kolegów.

        

       Trzymamy kciuki

      • Porozumienie o współpracy

      • Poszerzamy ofertę naszych szkół! Idzie to w parze z kooperacją z kluczowymi zakładami pracy.

       20 kwietnia 2022r Zespołem Szkół w Libiążu podpisał porozumienie o współpracy z firmą Thermoplast Permament Development S.A. Firma objęła patronatem poszukiwany na rynku pracy zawód operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych w klasie Szkoły Branżowej I stopnia.

       Dla uczniów szkoły planowane są:

       • wyjazdy zawodoznawcze do siedziby firmy,
       • stypendium dla uczniów klasy patronackiej (w wysokości 300 zł)
       • organizacja zajęć praktycznych i praktyk zawodowych.

       Firma zobowiązała się do zatrudniania absolwentów klas patronackich, którzy uzyskali najlepsze wyniki na egzaminie zawodowym.

      • Rozgrywki Biznesowe 2022

      • W dniach 12 i 13 kwietnia 2022 odbyły się Rozgrywki Biznesowe organizowane przez uczniów naszej szkoły dla ósmoklasistów z Gminy Libiąż. Rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych nr 1, 2 i 4 z Libiąża oraz z Gromca.

       Jak stworzyć chwytliwy slogan reklamowy?

       Kiedy ludzkość zaczęła płacić podatki?

       Czy znaki drogowe to dobra publiczne?

        Z tymi i innymi ciekawymi zagadnieniami ekonomicznymi zmierzyli się nasi młodsi koledzy i koleżanki. Po dwóch dniach zmagań wyłoniliśmy zwycięskie drużyny:

       1 miejsce SP4

       2 miejsce SP1

       3 miejsce SP z Gromca

       4 miejsce SP2


       Pamiętajcie EKONOMIA nas otacza i wszyscy jesteśmy uczestnikami rynku, dlatego warto wiedzieć na ten temat jak najwięcej.


      • Powiatowy Konkurs Ekologiczny

      • Już po raz czwarty w dniu 8 kwietnia 2022 odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny

       Konkurs Ekologiczny organizowany przez Zespół Szkół w Libiążu dla szkół podstawowych

       Patronat nad konkursem pełnił Starostwo Powiatowe w Chrzanowie

       Głównym celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o ochronie środowiska, zagrożeniach związanych z działalnością człowieka, propagowanie istoty zrównoważonego rozwoju oraz zasad gospodarowania odpadami.

       W tym roku mogliśmy powrócić wreszcie do formy stacjonarnej. W konkursowe szranki stanęło 18 zespołów dwuosobowych z 11 szkół podstawowych.

       Młodzież zmierzyła się z zadaniami teoretycznymi - 30 pytań na platformie Quizziz, rozpoznawała ekoznaki i segregowała odpady.

       Najwyższy wynik to 47 punktów na 69 możliwych do uzyskania.

       Laureatami konkursu zostały:

       I MIEJSCE:

       Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chrzanowie w składzie: Lena Skorupska, Antoni Warzecha

       II MIEJSCE:

       Reprezentacja Zespołu Szkól w Babicach: Natalia Cząstka i Mateusz Gomoliszewski

       III MIEJSCE:

       Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Chrzanowie: Julia Litwińska i Michał Korbiel

        

       Gratulujemy

       Agnieszka Król i Urszula Słowik

        

      • Ekonomiści w NBP

      • Jak co roku pod koniec marca klasy ekonomiczne wzięły udział w międzynarodowym projekcie promującym przedsiębiorczość. Tym razem klasa 3b i 3e Technikum Ekonomicznego zwiedziły Narodowy Bank Polski w Krakowie. Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się między innymi:

       Ile waży 3 miliony PLN w czystym złocie?

       Czym były płacidła?

       Ile ton złota wywieziono z Polski po wybuchu II wojny światowej?

        

      • UWAGA! Nabór na staż!

      • Zdobądź doświadczenie zawodowe! Zapisz się na wakacyjny staż!

       W dniach od 4 do 29 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół w Libiążu ogłaszamy nabór na płatne staże wakacyjne w ramach projektu „Poprawa edukacji zawodowej w PCE w Chrzanowie i ZS w Libiążu poprzez rozwój CKZ i oferty kształcenia zawodowego”.

       Szczegóły pod poniższym linkiem: 

       https://www.zs.libiaz.pl/a/centrum-kompetencji-zawodowych

       w zakładce CKZ:

        

      • Dzień otwarty 2022

      • Za nami pełen wrażeń dzień.

       Wszystko za sprawą dużej liczby uczniów z klas ósmych naszego powiatu.

       A rozpoczęło się od powitania Pani Dyrektor w szkolnej auli. Dziękujemy serdecznie Panu wicestaroście Bartłomiejowi Gębali za obecność i miłe słowa. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że absolwent naszego LO ceni i poleca kształcenie w naszej szkole.

       Następnie uczniowie w grupach udali się na zwiedzanie naszej szkoły, aby poznać jej specyfikę oraz bazę dydaktyczną. W klasopracowniach do nauki zawodu, nasi technicy wraz z opiekunami promowali kształcenie w poszczególnych zawodach, przedstawiając atuty z tym związane. Prezentacja naszego Liceum Ogólnokształcącego, przedstawiała możliwości nauki dla tych, którzy nie są jeszcze zdecydowani lub myślą o studiach innych, niż kierunki naszego technikum.

       Byli tez obecni przedstawiciele Termoplastu i Mostostalu, którzy promowali szkołę branżową. 

       Dziękujemy za obecność  Szkole Piłkarskiej Górnik Libiąż, która promowałą oddziały sportowe i....

        do zobaczenia we wrześniu  😊

        

      • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

      • Natalia Siudy i Natalia Zborowska uczennice Zespołu Szkól w Libiążu odebrały 24 marca  z  rąk  Pani Haliny Cimer - Wicekuratora Oświaty w Krakowie,  Stypendia Prezesa RM. 

       Nagrodę tą przyznaje się uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • 18 marca klasy turystyczne uczestniczyły w Targach Turystycznych w  Katowicach

      • W piątek klasy turystyczne odwiedziły 26 Miedzynarodowe Targi Turystyki GLOBalnie 2022 w Katowicach.

       Targi odbywają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, które znajduje się obok Spodka i siedziby NOSPR.

       Dzięki uczestnictwu w takich imprezach, przyszli adepci kierunku turystycznego mogą zapoznać się z informacjami na temat regionów turystycznych, z nowościami w branży turystycznej i przede wszystkim ze sposobami promocji imprez turystycznych.

       Targom towarzyszą zawsze konferencje dotyczące nowych produktów turystycznych i zmian w turystyce.  Jest też wiele dodatkowych atrakcji- pokazów, występów, konkursów.

      • Nowe kierunki dla Ósmoklasistów!

      • Nasza szkoła otwarta jest na nowe kierunki kształcenia, zwłaszcza jeśli powiązane są one z oczekiwaniami rynku pracy.

       Zespól Szkół w Libiążu, we współpracy z firmą Thermoplast Permanent Development S.A od września zamierza otworzyć nową klasę branżową:

       Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych

       Klasa branżowa to atrakcyjna perspektywa dla uczniów.  Będą mogli tu na miejscu, w Libiążu, zdobyć nie tylko wykształcenie, ale również pracę. A właśnie na tym zależy gminie Libiąż, by zatrzymać młodych ludzi na lokalnym rynku pracy.

       Porozumienie z Thermoplastem to:

        

       • gwarancja zatrudnienia w firmie Thermoplast
       • stypendium miesięczne w wysokości około 300 zł
       • praktyki zawodowe.na terenie firmy

       24 lutego  dyrektor szkoły Pani Jadwiga Bochenek oraz kierownik kształcenia praktycznego Pan Maciej Siewniak odwiedzili firmę MOSTOSTAL Kraków – jednego z największych przedsiębiorstw branży budowlanej, aby ustalić warunki współpracy w ramach porozumienia mającego na celu utworzenie klasy branżowej – w zawodzie ślusarz.

       Współpraca pomiędzy Zespołem Szkół w Libiążu a Mostostalem Kraków gwarantuje płynne przejście od edukacji do pracy zawodowej.

       Mostostal to firma, której zależy na dobrze wykwalifikowanych pracownikach. Jest skłonna ponieść znaczne nakłady na edukację młodzieży. Uczniowie, którzy przyjdą do klasy objętej patronatem mogą liczyć na:

       • Comiesięczne stypendium w wysokości 300 zł
       • Bezpłatny udział w kursach spawania
       • Zapewnienie praktyki zawodowej w siedzibie firmy
       • Dowóz na praktykę
       • Naukę w profesjonalnie wyposażonych pracowniach
       • Gwarancję zatrudnienia w Firmie Mostostal

       Zawód ten jest jednym z najbardziej perspektywicznych i pożądanych na polskim i światowym rynku.

        

       O obu zawodach  informacje w zakładce Rekrutacja -  szkoła branżowa

        

      • Międzynarodowy Dzień Liczby π

      • 14 Marca  obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby π.

       Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w multimedialnej lekcji matematyki, konkursie ,,Wszystko o liczbie π".

       Zwycięzcą w teście "Wszystko o liczbie π" okazała się drużyna z klasy 2c w składzie: Dawid Syska, Jakub Latko i Mateusz Nazimek.

       Gratulujemy!

       Ostatnim elementem była wspólna zabawa fotograficzna. To efekt klasowego zadania, w którym uczniowie z podanych na planszy cyfr, mieli ułożyć jak najdłuższe rozwinięcie liczby π , następnie zrobić zdjęcie w jak najkrótszym czasie. Liczyła się kreatywność i poprawność wykonania zadania.

       Jak zawsze nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Brawo!

        

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Libiążu
   • zslibiaz@interia.pl
   • sekretariatzs@interia.pl
   • (+32) 62-779-61 - dyrektor szkoły (+32) 62-779-63 - sekretariat szkoły numery wewnętrzne: 103 - księgowość 105 - sekretariat uczniowski 108 - portiernia Fax: 32 627 79 61 32 627 79 63
   • ul. Górnicza 3 32-590 Libiąż 32-590 LIBIĄŻ Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych