"Nowoczesna biblioteka nie czeka, aż czytelnik zapyta ją o książkę, ona sama zgaduje jego życzenia"

Paul Ladewig

Biblioteka czynna 

poniedziałek - piątek     8.00-14.00

 

Dla wszystkich użytkowników jest dostępny system biblioteki szkolnej online. Dzięki niemu sprawdzicie czy biblioteka posiada interesujące Was zbiory, zarezerwujecie książkę oraz przeglądniecie własne konto wypożyczeń, z informacjami o zamówieniach i terminach zwrotu książek.

System dostępny jest pod adresem:https://m003946.molnet.mol.pl/

Na swoje konto biblioteczne można się logować przy pomocy loginu, którym jest Wasz adres mail z poczty Microsoft 365 szkoły.

Szczegółowe informacje o pierwszym logowaniu, profilu użytkownika i wyszukiwaniu znajdziecie w mailu.

Nowości, nowości...

Z przyjemnością zapraszam czytelników do skorzystania z nowych zbiorów naszej biblioteki. 
78
nowiutkich, pachnących farbą drukarską książek, jest już dostępne do wypożyczenia. Są to głównie pięknie wydane lektury, ale również nagradzanie nowości z literatury pięknej oraz podręczniki zawodowe.  

Nowe zbiory zakupiono z funduszy Rady Rodziców - DZIĘKUJEMY!

Jesteście stęsknieni za tradycyjną formą literatury i szelestem odwracanych kartek?

Książki można wypożyczać do domu, tylko trzeba je wcześniej zamówić u bibliotekarza przez Librus lub przez maila AleksandraPawlica-Bebenek@libiazZS.onmicrosoft.com

Po otrzymaniu potwierdzenia, że książka została przygotowana, można po nią przyjść do szkoły. Książki będą czekały na odbiór w holu.
Procedura zwrotu książek jest podobna jak w ubiegłym roku szkolnym: książki deponujemy w holu szkoły w specjalnie do tego przeznaczonym pudle. Zwracane książki można opisać na krateczce imieniem, nazwiskiem i klasą.

Termin zwrotu książek, które macie na swoim koncie bibliotecznym, zostaje automatycznie przedłużony do czasu powrotu nauki stacjonarnej.
Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować przez Librus lub przez maila.

 

 

 

Mamy kolejna okazję, aby zamienić koronawirus na wirus czytania:

powitajmy głośno i serdecznie tegoroczne TargiKsiążki.Online!

Sejm RP ogłosił rok 2020 Rokiem Leopolda Tyrmanda – z okazji 100. rocznicy urodzin i 35. rocznicy śmierci pisarza. Portal PolskieRadio.pl przygotował serwis specjalny poświęcony temu znakomitemu twórcy. Tyrmand.polskieradio.pl to barwna, tak jak jej bohater, multimedialna opowieść o legendarnym pisarzu, publicyście, liderze polskiego ruchu jazzowego, ikonie Warszawy lat 50., kontestatorze PRL-owskiej rzeczywistości.

 

W myśl tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek “ZASMAKUJ W BIBLIOTECE” serwujemy wam zdalnie smakowity kąsek. Chcemy was zaprosić do... rozwiązania KRZYŻÓWKI, Pamiętajcie, że niewielki wysiłek intelektualny, podobnie jak czytanie, wzbudza pozytywne, dobre emocje, odpręża i niweluje stres. Udanej zabawy.

 

 

Czytaj PL – edycja specjalna na czas kwarantanny

30 darmowych książek w formie ebooków i audiobooków

#PolećDalej z Czytaj PL

MATURZYŚCI! 

ZWROT KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI

Wypożyczone z biblioteki materiały, oddacie podczas pierwszego dnia matur pisemnych.
Każdy z Was otrzyma ode mnie wiadomość w Librusie z przypomnieniem o tym, co znajduje się na Waszym koncie bibliotecznym.

Bez biblioteki (niestety) w czasie zamknięcia szkół, proponuję wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków.

WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE:
https://wolnelektury.pl/
https://lektury.gov.pl/
https://polona.pl/

OFERTY FIRM

LEGIMI - z uwagi na zamknięcie szkół każdy może wybrać jedną darmową książkę. Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

EMPIK PREMIUM BEZPŁATNIE NA 60 DNI - dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhonea.Informacje na https://www.empik.com/czas-w-domu

PUBLIO - ponad 100 EBOOKów za darmo http://www.publio.pl/darmowe.html

WYDAWNICTWO SQN - przez 14 dni będzie oferowało jeden ebook dziennie za złotówkę https://sqnstore.pl/

A z jakich innych źródeł wy korzystacie i chcecie polecić innym? Dajcie znać.

Bez biblioteki (niestety... ) warto się wesprzeć tekstami literackimi w formie elektronicznej. Pomocny w tym będzie znany portal - wolnelektury. Znajdziecie tam nie tylko teksty literackie w formie tradycyjnej, ale także audiobooki, obrazy, wiersze i wiele innych tekstów kultury. 

https://wolnelektury.pl/

LEKTURY W FORMIE EBOOKÓW

Lektury on-line

 

KOLEJNE PROPOZYCJE WOLNEGO DOSTĘPU DO LEKTUR I BIBLIOTEK CYFROWYCH

 

https://lektury.gov.pl/

https://polona.pl/

 

 

 

W chwili oderwania od e-nauki polecam

10 najlepszych spektakli do oglądnięcia

 

 

Spotkanie DKK

Książka: Pacjentka Aleks Michaelides

Gdzie: w bibliotece

Kiedy: czas pokaże

 
 
Dobry film i szczególne miejsce 

Klasa 4c na filmie Boże ciało i w Bibliotece w Oświęcimiu

 

czytaj więcej

 

 

 

 

 

14 lutego RANDKA W CIEMNO…Z KSIĄŻKĄ!

"Mistrz i Małgorzta" Michaił Bułhakow 13.02.2020 godz. 14.00

O czym jest Mistrz i Małgorzata , książka wybrana za najważniejsze dzieło XX wieku? Najkrócej:

„Trzech powiązanych z moskiewskim światkiem literackim mężczyzn dyskutuje w parku, kiedy nagle do rozmowy wtrąca się przechodzący nieopodal cudzoziemiec. Niedługo później w stolicy Rosji zaczynają dziać się rzeczy niewyjaśnione, a szpitale psychiatryczne pękają w szwach, w czym udział swój mają poniekąd Jezus, Poncjusz Piłat oraz wielki, spasiony, czarny kot”.

Brzmi nietypowo? Wolne żarty! To dopiero początek!

Mistrz i Małgorzata to książka, która znów „podzieliła” czytelników DKK na fanów i przeciwników fantasty. Czy słusznie? Spór wiecznie nierozstrzygnięty, ale cieszymy się, że większość z nas chętnie uległa wezwaniu autora „ZA MNĄ CZYTELNIKU!”

26.03.20 Alex Michaelides Pacjentka

 

Świętujemy wręczenie literackiej Nagrody Nobla:

Quiz ze słodkimi nagrodami: Co wiesz o twórczości Olgi Tokarczuk? 

 

czytaj więcej

 

 

Za nami  kolejne spotkanie z cyklu DKK. Podczas listopadowego spotkania romawialiśmy o "Senności" Wojciecha Kuczoka. Historie trzech głównych bohaterów absolutnie nie uśpiły dyskutujących. Przeżycia aktorki Róży, Roberta - pisarza owładniętego niemocą twórczą oraz Adama lekarza na zawodowym starcie, dostarczyły wielu wątków do długiej i ożywinej dyskusji.

 

Książka na styczeń -
Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa

CZYTAJ PL – upoluj swoją książkę

to największa akcja Instytutu Książki promująca czytelnictwo z dostępem do 12 e-książek. Akcja trwa cały listopad, a użytkownicy otrzymają dodatkowe 7 dni na dokończenie rozpoczętych książek. Szukaj w szkole plakatów do zeskanowania kodów QR i  korzystaj ze 100% darmowego dostępu do ebooków i audiobooków.

 

czytaj więcej

26 października szkolni wielbiciele literatury mogli razem odwiedzić największą w Polsce księgarnię - TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE. 28 osobowa grupa uczniów wróciła pełna wraźeń, z ogromną ilości nowych książek. Już czekamy na następny rok.... a może jeszcze wyjazd na Śląskie Targii Książki? Zobaczymy...

 

 

Uczniowie klasy 1F polecają do przecztania

W bibliotece możecie zapoznać się z efektami pracy na lekcji edukacji czytelniczej. Uczniowie klasy 1F przygotowali recenzje/zachęty do przeczytania książek ze zbiorów biblioteki szkonej.

Co ciekawe powstały same pozytywne recenzje, choć uczniowie mieli też możliwość skrytykowania tutułów.

 

 

 

4 sezon DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI zainaugurowany!

 

czytaj więcej

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych - tym serdeczniej zapraszam do biblioteki.

W planach:

  • 3 października – Dyskusyjny Klub Książki
  • cały październik – test w klasach pierwszych Złe nawyki czytelnicze
  • od 8 października – uczniowie klasy 1F polecają do przeczytania – ekspozycja recenzji w bibliotece
  • 25 października – szkolny wyjazd na Targi Książki do Krakowa   

 

 

 

 

 

 

Uczennica klasy 4a Natalia Kuciel reprezentowała naszą szkołę podczas tegorocznej edycji NARODOWEGO CZYTANIA.

Bardzo dziękujemy Bibliotece Publiczej w Libiążu za zaproszenie, a Natalii za piękne czytanie nowel.

czytaj więcej

Akcja POŻYCZ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE

cieszyła sie ogromną poplarnością wśród uczniów i nauczycieli. 56 osób wypożyczyło na okres wakacji 126 książek - literatury obyczajowej, kryminałów, romansów, fantasy, biografii ale i... lektur.

Teraz czas przyjśc do biblioteki, oddać wypożyczone książki i podzieliść sie wrażeniami z ich czytania.

 

 

 

Cała społeczność szkolna
Zespołu Szkół w Libiążu
serdecznie dziękują pracownikom Wydawnictwa ZNAK

  Aleksandrze Wołowiec
oraz Justynie Mroczek

za pomoc w nieodpłatnym przekazaniu książek.

 Jesteśmy bardzo wdzięczni za wzbogacenie księgozbioru biblioteki szkolnej i mamy nadzieję, że podarowane książki przyczynią się do pomnożenia radości jaką daje czytanie.

Dziękujemy za życzliwość, wsparcie i ofiarność.

 

 

 

Starogermańska mitologia czyli o historiach opowiedzianych na nowo

   W nastroju już trochę wakcyjnym spotkaliśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, żeby rozmawiać o Mitologii nordyckiej Neil'a Gaiman'a. Książka to zbiór mitów-opowiadań, traktujących o początku i końcu świata według ludów północy, a także o przygodach bogów – tak tych najsławniejszych, jak Odyn, Thor czy Loki, jak też tych trochę mniej rozpoznawalnych, jak Tyr, Heimdal czy Freya, a także elfów, karłów, olbrzymów i innych nadprzyrodzonych (i dobrze znanych każdemu miłośnikowi Tolkiena) istot. Wstęp do spotkania porowadził Adrian Oleksy, za ktorego namową wybraliśmy tytół do omówienia. Uczestnicy - miłośnicy fantasy, przekonywali do swojego ulubinego gatunku literackiego, uczestników - zwolenników lieratury obyczajowej. Na spotkaniu po wakacjach uczestnicy DKK polecać będą innym swoje ulubine ksiażki.

 

Kwietniowy DKK z BEHAWIORYSTĄ Remigiusza Mroza

Po raz pierwszy na warsztat wzięliśmy kryminał. Rozmowę koordynował uczeń z klasy 2b Patryk Majka. Spotkanie miało być wyjątkowe również ze względu na obchody Światowego Dnia Książki, dlatego dla każdego uczestnika, przewidziana była książkowa niespodzianka.

 

 

Klasa 1B z wizytą w bardzo inspirującym miejscu - MBP w Oświęcimu

 

czytaj więcej

 

Rozmowa o opowiadaniach Gustawa Herlinga – Grudzińskiego. Wspólne spotkanie szkolnych Klubów Dyskusyjnych w MBP w Chrzanowie.

 

czytaj więcej

29 stycznia  2019 r. klasa 1A wzięła udział w lekcji bibliotecznej w Galerii Książki w Oświęcimiu

 

czytaj więcej

 

 

 

DKK z Lemem -

dyskusja o książce "Solaris"

 

czytaj więcej

 

Prezenty wypożyczone, czyli...


 NIE OCENIAJ KSIĄŻKI PO OKŁADCE.

 

czytaj więcej 

6 grudnia 2018r. uczniowie odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Libiążu, gdzie odbyło się podsumowanie konkursu literackiego pt.” Libiąska bajka profilaktyczna” 
oraz spotkanie z Janem Melą.

 

czytaj więcej

27 listopada na spotkaniu Szkolnego Klubu Czytelniczego rozmawailiśmy o książce Tlgi Tokarczuk BIEGUNI

 

przeczytaj więcej

Szkoła przystąpiła do AKCJI Czytaj PL 2018 – największej polskiej akcji czytelniczej!
Plakatów do "upolowania swojej książki" możesz szukać na przewiązce, drzwiach do biblioteki i w bibliotece.

W całej Polsce wystartowała kolejna edycja Czytaj PL – jednej z największych na świecie akcji mających na celu promocję czytelnictwa. Przez miesiąc na terenie przeszło 500 miast i mniejszych miejscowości, zarówno w Polsce, jak i za granicą, wisieć będzie kilka tysięcy plakatów – darmowych wypożyczalni książek elektronicznych. W tym roku w akcji znalazło się 12 bestsellerowych książek – sześć polskich i sześć zagranicznych. Do wyboru jest sześć powieści, cztery książki non-fiction, zbiór opowiadań oraz biografia. Dziesięć z nich dostępnych będzie zarówno w formie e–booka, jak i audiobooka.

 

 

 

13 listopada 2018 r. z okazji Święta NIepodległości, uczniowie pod opieką nauczyciela bibliotekarza wzięli udział w III Konkursie wiedzy o powiecie chrzanowskim.

czytaj więcej

 

„Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę” – te słowa Artura Pereze-Reverte były hasłem przewodnim tegorocznych, 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Wśród ok. 68 tysięcy uczestników tego czterodniowego literackiego święta, znaleźli się również uczniowie naszej szkoły, którzy wybrali się do Krakowa 26 października.

 

czytaj więcej 

16 października 2018 r. w bibliotece odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym, spotkanie w ramach Szkolnego Klubu Czytelniczego.
Uczniowie przygotowali książkę, która wywarła na nich ogromne wrażenie i którą chcieliby polecić innym.
Każdy uczestnik spotkania zaprezentował własne doświadczenie czytelnicze, pamiętając jednak, że omówienie książki nie ogranicza się do jej streszczenia. Spotakanie zawocowało listą książek, które chcielibyśmy przeczytać i wspólnie omówić.

W listopadzie spotkamy się, żeby rozmawiać o książce Olgii Tokarczuk "BIEGUNI" .

 

 

8 czerwca uczniowie wzięli udział w montażu poetycko-muzycznym poświęconym poezji Zbigniewa Herberta. Prezentacja twórczości poety wpisuje się w obchodzony właśnie Rok Zbigniewa Herberta. Jednocześnie uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji: JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM, promującej czytelnictwo wśród młodzieży.

Gospodarzami spotkania byli uczniowie klasy Ic.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Sejmowemu,  za przekazanie na rzecz biblioteki książek o tematyce niepodległościowej oraz z zakresu konstytucji i działalności parlamentu.

 

 

30 maja, po raz ostatni przed wakacjami, spotkaliśmy się żeby wymienić się wrażeniami po przeczytaniu "Roku 1984" Georga Orwella.

 

Nowe książki w bibliotece szkolej

 

Uczniowie chętni do udziału w dyskusyjnym klubie : "Józef Piłsudski - człowiek z krwi i kości" mogą już wypożyczać nowe książki. Tytuły zakupione przez Radę Rodziców i podarowane przez Wydwnictwo Literackie to  biografie o Marszałku Józefie Piłsudskim oraz książki historyczne poświecone odzyskaniu niepodległości.

 

ZAPRASZAM

 

Za nami kolejne spotkanie DKK:

27 marca 2018 w bibliotece szkolnej dyskutowaliśmy o książce Patricka Süskinda: "Pachnidło. Historia pewnego mordercy" oraz  bestsellerowej adaptacji filmowej Toma Tykwera.

W maju omawiać będziemy "Rok 1984" G. Orwella

 

 

 

 

 

 

Zachcam do udziału w konkursie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Libiążu "100 KSIĄŻEK na 1000-lecie niepodległości"

Regulamin i karta zgłoszenia 

Na lutowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy "Jeden dzień Iwana Denisowicza". W przeżyciach bohatera szukaliśmy odniesień do życia autora opowiadania – Aleksandra Sołżenicyna, który został aresztowany w 1945 roku i skazany na osiem lat obozu pracy, do 1956 roku przebywał na zesłaniu.

Opowiadanie będące klasyką literatury łagrowej i ważnym świadectwem czasów totalitaryzmu, napisane jest zwięźle i bez ozdobników. Autor świetnie oddał ciągły stres życia w obozie: znajdą u ciebie nożyk w czasie rewizji, idziesz do karceru, a potem to już może śmierć. Nie dopchasz się do jedzenia w stołówce, stracisz siły i powoli umierasz z głodu. Życie w łagrze to codzienna walka o przetrwanie, o ochłap jedzenia, o ciepłe miejsce do spania. Bardzo trudno w takich warunkach zachować godność i przyzwoitość. Paradoksalnie, jedynym wytchnieniem jest praca, która daje zadowolenie, ale to praca niewolnicza.

Za nami już ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Minęło w przyjemnej świątecznej atmosferze, choć poruszane tematy były trudne i niewiele miały wspólnego ze zbliżającymi się świętami.  „Brzezina” i „Tatarak” – opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza – to teksty kultury, które poddaliśmy szerokiej interpretacji, a tematem przewodnim spotkania była miłość i śmierć. Mówiliśmy o miłości bez granic, graniach w miłości, zapachu tataraku, o życiu i śmierci, o konfliktach braterskich, o filmowych adaptacjach opowiadań. Pojawiły się również wątki z aktualnej sytuacji społecznej i politycznej. Ciekawie…? Dołącz do nas na kolejnym  spotkaniu. Jeszcze przed feriami omawiać będziemy, wspólnie wybraną przez uczniów, książkę „Jeden dzień Iwana Denisowicza” Aleksandra Sołżenicyna.

GDZIEKOLWIEK JESTEŚ. KIEDYKOLWIEK CHCESZ. KULTURA JEST Z TOBĄ.

DOŁĄCZ DO NAS!

Na 3 plakatach rozwiesznych: w bibliotece, na przewiązce oraz korytarzu na parterze, znajduje się dostęp do około 30 utworów opublikowanych na Portalu Kultura na Widoku. Dostęp jest możliwy porzez kody kody QR i linki. Zachęcają one do wejścia na stronę projektu. Można z nich korzystać przy użyciu Internetu z własnego telefonu.

Kultura na Widoku, pokazuje, że istnieje szansa na to, by uczciwie, tanio, a czasem bezpłatnie ściągnąć i przeczytać książkę, obejrzeć film, posłuchać dobrej muzyki. – mówi Danuta Stenka

Informacje o projekcie oraz BEZPŁATNY DOSTĘP DO UTWORÓW:

http://www.kulturanawidoku.pl

 

21 listopada, w ramach kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, odbył się sąd nad Jaszą Mazurem, tytułowym bohaterem książki I. B. Singera "Sztukmistrz z Lublina. W trakcie spotkania raczej krytycznie oceniliśmy postępowanie głównego bohatera, mówiliśmy o sile tradycji i korzeni religijnych, "spacerowaliśmy" XIX wieczą Warszawą oraz słuchaliśmy nagrań zaspołu „Raz dwa trzy”.

Na kolejnym spotkaniu rozmawiać będziemy o opowiadanaich Jarosława Iwaszkiewicza TATARAK i BRZEZINA.

 

 

15 listopada z okazji Święta Niepodległości odbył się Konkurs wiedzy o Powiecie Chrzanowskim. Brało w nim udział 25 uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu chrzanowskiego, którzy musieli wykazać się obszerną wiedzą z geografii, historii, przyrody powiatu chrzanowskiego. Uczniami godnie reprezentującymi naszą szkołę byli: Agnieszka Rusek z 3D, Renata Domanus z 2A, Weronika Smólka i Ola Bochenek z 3c oraz Bartosz Hardzina z 1B.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w III edycji konkursu w przyszłym roku!!!

 

Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do akcji „Szkoło Pomóż i TY”,
której organizatorem jest Fundacja na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych POMÓŻ I TY.

przeczytaj więcej

Cegiełki są jeszcze do nabycia w bibliotece.

 

 

"Drodzy uczniowie mam nadzieję, że Was nie zanudzę..."

To specjalna dedykacja dla naszych uczniów od autora książki "Gottlad" - Mariusza Szczygła. Na spotkaniu z tym  popularnym dziennikarzem i reportażystą byli, lubiący jego prozę nauczyciele. Autor 27 października 2017 r. odwiedził  Bibliotekę w Oświęcimu.

czytaj więcej

 

Wielkie Święto Literatury za nami!

Szkolny wyjazd na XXI MIEDZYNARODOWE TARGI KSIĄZKI  w Krakowie

więcej

 

 

10 października odbył się DZIEŃ Z AUDIOOBOKIEM.

W bibliotece szkonej przez cały dzień można było posłuchać książek czytanych przez najlepszych lektorów: Gajosa, Peszka, Ferencego, Stuhra, Fronczewskiego. Audibooków w auli szkolnej słuchali równeż uczestnicy akcji krwiodawstwa.

Wszytkie audibooki można wypożyczyć do domu.

ZAPRASZAM

 

Literackie wspomnienie wakacji,

czyli kolejne spotkanie w ramach DKK – Dyskusyjnego Klubu Książki

czytaj więcej

 

19 czerwca odbyło się ostatnie w roku szkolnym, spotkanie czytelnicze poświęcone książce Markusa Zusaka "Złodziejka książek". Było wyjątkowe nie tylko ze względu na niebanalną książkę, ale również z uwagi na fakt, że uczestniczyło w nim najwięcej osób jak dotychczas. Co ciekawe więcej było nauczycieli niż uczniów, co nie przeszkodziło, a może nawet pomogło w ożywionej dyskusji na temat książki, adaptacji filmowej i historii II wojny światowej.
Kolejne spotkanie już w październiku.

 

 

Pragniemy serdecznie podziękować Społecznemu Instytutowi Wydawniczemu ZNAK sp. z o.o. za nieodpłatne przekazanie na rzecz biblioteki szkolnej kilkudziesięciu książek.

Przeczytaj więcej

Nagrody w konkursie "Jaka to książka?" organizowanym z okazji TYGODNIA BIBLIOTEK zostały wylosowane!

Wszyskich nieobecnych na losowaniu, zapraszam do biblioteki po odbór nagrody. DZIĘKUJĘ za wspólną zabawę!

czytaj więcej

Zbiory biblioteki wzbogaciły się o kolejną książkę z autografem autora. "Życie na poczytaniu - rozmowy o literaturze i reszcie świata" to zapis konwersacji Grzegorza Jankowicza z najwybitniejszymi pisarzami i twórcami literatury naszych czasów. 10 maja mieliśmy ogromą przyjemność wysłuchać wykładu autora. 

czytaj więcej

 

Hasło Tygodnia Bibliotek w 2017 roku brzmi: „Biblioteka. Oczywiście!”

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, w dniach 8-15 maja, organizuje Tydzień Bibliotek. Ta forma promocji czytelnictwa i bibliotek ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku jest już 14. edycja tych obchodów, a nasza szkolna biblioteka po raz czwarty szykuje na tę okoliczność różne atrakcje.

8 i 15 maja - Warsztaty Literackie MBP w Libiążu

10 maja - Wykład Grzegorza Jankowicza "Życie na poczytaniu" w MBP w Libiążu

od 10 do 15 maja - Konkurs i loteria "JAKA TO KSIĄŻKA?" dla całej społeczności szkolnej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu zaprasza na warsztaty literackie dla młodzieży.

Prowadzenie: Danuta Noszczyńska
Rozpoczęcie warsztatów 8 maja o godz. 17.00
Kolejne spotkania 15, 22 i 29 maja
Zgłoszenia i informacje MBP w Libiążu: tel. 32 627-75-77, mbp@libiaz.pl

MATURZYSTO...

Egzamin tuż, tuż...

a może w celu odstresowania lub treningu logicznego myślenia, wpadniesz do biblioteki na partię szachów?

TO DZIAŁA!

 

 

 WEŹ SOBIE KSIĄŻKĘ

 

  Z badania Biblioteki Narodowej wynika, że rośnie liczba domów, gdzie nie ma żadnych książek lub są tylko podręczniki szkolne. ZMIEŃ TO... Z okazji Dnia Książki i Praw Autroskich możesz zabrać książkę dla siebie na zawsze lub "dać jej drugie życie". Pełna półka BOOKCrossingowa czeka.

Zobacz wybrane tytuły.

 

 

Libiąskie Dni Książki i Róży

Nasi uczniowie laureatami konkursu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Libiążu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy Polacy chętnie sięgają po książki? Czy lektura jest ważna w ich życiu? Co czytają Polacy? Zobacz wyniki badań Biblioteki Narodowej „Stan czytelnictwa w Polsce w 2016 roku”.

Na stronie internetowej Biblioteki Narodowej pojawił się raport – zapraszam do lektury.

 

 

 

 

 

MATURZYSTO...

Na naszym kolejnym spotkaniu czytelniczym sięgniemy po klasykę polskiej literatury fantasy.
Tu nie wystarczy wiedzieć, że Sapkowski pisał o Wiedźminie. Tu trzeba "zawodowców" - specjalistów - entuzjastów jego prozy. Wiemy, że nie brakuje ich pośród Was...


Czekamy 26 kwietnia o godz. 14.00 w szkolnej bibliotece.
Lektura obowiązkowa: A. Sapkowski: "Ostatnie życzenie. Wiedźmin".

Miejska Biblioteka Publiczna w Libiążu ogłosiła konkurs Warto czy nie warto...?

Konkurs polega na napisaniu recenzji przeczytanej ksiażki. Termin konkursu - 18 kwietnia.

Zapraszam po informacje do biblioteki.

 

 

 

W dniu 5 kwietnia, podczas lekcji z zakresu edukacj czytelniczej i medialnej, klasa 1B tworzyła recenzje książek. Efekty ich pracy możecie przez kilka dni, "podgladnąć" w bibliotece.

Czy można napisać dobrą książkę na zamówienie?

 

20 marca spotkaliśmy się, żeby wymienić wrażenia
po przeczytaniu książki
Łukasza Orbitowskiego INNA DUSZA

KATARZYNA PUZYŃSKA w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Libiążu

16 marca byliśmy na spotkaniu autorskim organizowanym w ramach Tygodnia Sensacji.

zobacz więcej

 

Kryminały psychologicznei autorki dostępne w bibliotece szkonej.
"Motylek", "Dom czwarty", "Więcej czerwieni"    

 

W dniach 2-3 marca do każdej pożyczonej książki słodka i zdrowa niespodzianka. ZAPRASZAM

 

 

 

Literacka podróż... łodzią podwodną

23 STYCZNIA w bibliotece odbyła się dyskusja o wizji oderwania od cywilizacji i życia na łodzi podwodnej jak w odrębnym świecie w oparciu o książkę Juliusza Verne „20000 mil podmorskiej żeglugi”.

 

 

 

 

 

 

Zobacz zdjęcia i dołącz do spotkania w marcu. Będziemy mówić o książce Łukasza Orbitowskiego "Inna dusza".

 

 

 

W dniach 2 i 3 stycznia biblioteka zaprasza na noworoczne spotkanie z książką. Dla odwiedzających bibliotekę przewidziano świąteczny poczestunek. 

 

 

 

W bibliotece są dostępne książki zakupione z projektu Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zobacz zdjęcia z prac związnach z opracowaiem książek. Serdecznie dziękuję za pomoc Kamili, Natalii, Weronice, Patrycji, Korneli i Magdzie, za pomoc w pracach związanich z przygotowaniem książek do wypożyczania.

 

 

 

 

 

12 grudnia uczniowie klasy IVE: Ania, Lukasz i Weronika, wzięli udział w II POWIATOWYM TURNIEJU ORTOGRAFICZNYM O „PIÓRO STAROSTY CHRZANOWSKIEGO”. Turniej został zorganizowany pod Patronatem Starosty Chrzanowskiego - Janusza Szczęśniaka.

 

Zakupiono książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na podstawie Waszych propozycji – uczniów, rodziców i nauczycieli – stworzono listę książek, które warto przeczytać.
Na zakup nowości wydawniczych, lektur i audiobooków wydano kwotę 15 tysięcy złotych.

 

Książki, które warto przeczytać już wkrótce można pożyczać!

docx
plik docx - 1019.3 KB

Biblioteka Publiczna w Chrzanowie ogłosiła konkurs dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Weź w nim udział i w końcu szczerze wyrzuć z siebie, że...

 

Biblioteka szkolna zakończyła akcję charytatywną na rzecz Fundacji POMÓŻ I TY.

Dzięki sprzedaży cegiełek zebraliśmy
kwotę 105,70 zł

DZIĘKUJEMY!!!

Czytaj więcej

Wyjazd dla miłośników literatury - 20 Targi Książki w Krakowie

"Żeby czytać, trzeba być otwartym", czyli przewodnie hasło najważniejszego wydarzenia literackiego w Polsce, towarzyszyło nam w pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Jak co roku biblioteka szkolna zorganizowała wyjazd dla szkolnych miłośników literatury.

przeczytaj więcej i zobacz zdjęcia

 

 

 

Spotkanie autorskie z Danutą Noszczyńską w MBP w Libiążu

czytaj więcej

Literacka podróż „Metrem”, czyli jak będzie wyglądał świat po katastrofie. Czy to spotkanie zaowocuje klubem cztelniczym...?

czytaj więcej

W dniu 17 października, uczniowie klasy 1C  wzięli udział w POKAZIE FILATELISTYCZNYM, poświęconym 38 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Pokaz zorganizowała Miejska Bilioteke Publiczna i Libiąskie Koło Poskiego Związku Filatelistycznego.

czytaj więcej

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do grupy szkół, które otrzymają wsparcie finansowe dla biblioteki w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2016".

Zapraszamy uczniów do zgłaszania propozycji książek, które chcielibyście przeczytać.

przeczytaj więcej

 

 

Dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem było ustanowienie rekordu masowego czytania w jednym momencie.

zobacz jak przebiegało nasze "szkolne" czytanie

Z okazji tygodnia bibliotek nauczyciele bibliotekarze przygotowali ciekawą zabawę.

czytaj więcej

 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Literackiemu za nieodplatne przekazanie książek.

czytaj więcej

Nauczyciele bibliotekarze serdecznie DZIĘKUJĄ Wydawnictwu Czarna Owca za przekazanie książek do biblioteki szkolnej .

czytaj więcej

Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 50 książek!

Nowe książki to głównie lektury szkolne: Wesele, Konrad Wallenrod, Dziady, Cudzoziemka.

Wśród nowości znalazły się książki z list bestsellerów księgarskich, o które najczęściej pytali uczniowie i nauczyciele.

ZAPRASZAMY!!!

 

 

To kilka nowych  książek

 

 

 

 

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka - bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych.

Bookcrossing - idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.


Jak UWOLNIĆ KSIĄŻKI?
1. Zostaw książkę na półce w bibliotece ZS.
2. Przyklej naklejkę.
3. Weź ze sobą inną książkę – którą tylko chcesz!
4. Po przeczytaniu odłóż w to samo miejsce i weź następną.


Wystartowaliśmy 18 czerwca 2015 w holu szkoły, teraz półka bookcrosingowa jest w bibliotece.

ZAPRASZAMY!!!

www.bookcrossing.pl 

 

 

 

 

 

 

23 kwietnia 2015 - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich


Z okazji "święta książki" aż 65 czytelników biblioteki szkolnej wzięło udział w zorganizowanej przez bibliotekarzy zabawie. Uczniowie i nauczyciele, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę i wypełnili kupon wzięli udział w losowaniu nagród: książek, długopisów, gadżetów.

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ :)

 

 

 

 

 

 

Pragniemy serdecznie podziękować Społecznemu Instytutowi Wydawniczemu ZNAK sp. z o.o. za nieodpłatne przekazanie na rzecz biblioteki szkolnej kilkudziesięciu książek. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pani Aleksandry Wołowiec oraz Justyny Skrzypek. Piękne, ciekawe, pachnące drukarnią książki trafią do rąk naszych uczniów. Mamy nadzieję, że ten akt dobroczynności rozwinie w naszej młodzieży pasje czytelnicze i zachęci do sięgnięcia po lektury z najwyższej półki, również w dorosłym życiu.
Dziękujemy za życzliwość i ofiarność.

 

Zobacz kilka podarowanych tytułów

 

 

 

 

 

 

 

23 października 2014 r. grupa miłośników literatury pięknej, fanów komiksów i science fiction oraz zainteresowanych nowymi mediami, wzięła udział w 18 Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Nasi uczniowie, pod opieką nauczycieli bibliotekarzy, wyjechali na tą ciekawą, cykliczną imprezę już po raz 10. Ale po raz pierwszy targi odbyły się w nowej hali EXPO Kraków i po raz pierwszy z rekordową liczbą 60 tysięcy zwiedzających! W tym roku, podczas targów panowała wyjątkowa atmosfera! Uczestnicy mogli nabyć książki w atrakcyjnych cenach, spotkać się z ulubionymi autorami, podyskutować o książkach i nowych technologiach, wziąć udział w wykładzie "Książka ze stosu ocalona". Oglądnęli wystawy: grafik przedstawiających znanych pisarzy, reprodukcji obrazów Zdzisława Beksińskiego oraz poświęconą mamie Muminków - Tove Jansson.To był ciekawie spędzony czas. Już planujemy wyjazd w przyszłym roku.