V Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS

2016-12-14

Z okazji obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS, w ramach realizacji szkolnego programu profilaktyki, uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu wzięli udział w piątej już edycji konkursu wiedzy HIV nie zna granic.

Najważniejszymi celami konkursu było: szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat HIV i AIDS, kształtowanie odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych, rozpowszechnianie postawy tolerancji wobec osób zakażonych wirusem HIV, propagowanie bezpiecznych zachowań w aspekcie HIV oraz AIDS.

Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień związanych m.in. z historią odkrycia wirusa HIV i jego budową, przebiegiem infekcji wirusowej, profilaktyką HIV, diagnostyką w kierunku HIV, leczeniem osób chorych na AIDS.

14 grudnia, podczas uroczystego podsumowania konkursu, dyrektor Zespołu Szkół w Libiążu pani Bogumiła Buchała wręczyła laureatom dyplomy i nagrody.

Laureatami konkursu zostali:

Agnieszka Rusek - I miejsce

Łukasz Krawczyk - II miejsce

Dominika Kutka - III miejsce

Kacper Furman - III miejsce

 Laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy z tak ważnej dziedziny, jaką jest profilaktyka zdrowotna.

                                                                                              Agnieszka Tadla