Porozumienia podpisane!

2016-06-08

Uroczyste podpisanie porozumień, dotyczących praktyk zawodowych uczniów, pomiędzy Zespołem Szkół w Libiążu a pracodawcami.

We wtorek 7 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół w Libiążu zostały podpisane porozumienia, dotyczace praktyk zawodowych z nastepującymi pracodawcami:

Urząd Miejski w Libiążu

Alu System Plus w Chrzanowie

Impuls - IT w Chrzanowie

Libiąskie Centrum Kultury

FHU NowiX w Alwernii

ZEASiP w Libiążu.

O godz. 10:00 przedstawiciele wyżej wymienionych firm przybyli do auli Zespołu Szkół w Libiążu. Gościliśmy również wicestarostę Powiatu Chrzanowskiego pana Krzysztofa Kasperka. Szkolna Rada Uczniowska przygotowała prezentację, która pozwoliła zapoznać pracodawców z kierunkami kształcenia w naszej szkole. Przedstawiono bogatą bazę techno - dydaktyczną Zespołu Szkół oraz specjalistyczne programy komputerowe, które są wykorzystywane na zajęciach z przedmiotów zawodowych.

Zaproszeni goście zostali oprowadzeni po pracowniach. Na koniec wyrazili swoje zadowolenie z dzisiejszego spotkania. Niektórzy z nich mieli już kontakt z naszymi uczniami w ubiegłym miesiącu na praktykach zawodowych w swoich firmach. Miło było usłyszeć pochlebne opinie na temat praktykantów z naszej szkoły. Nasi uczniowie wykazali się wieloma praktycznymi umiejętnościami i dobrze wykonywali przydzielone im zadania.

Podpisane umowy gwarantują możliwość odbywania interesujących praktyk zawodowych i rozwijanie się w wybranych zawodach.