Technik obsługi turystycznej

Jeśli chcesz być recepcjonistką, przewodnikiem, sprzedawcą w biurze podróży, właścicielem biura podróży, organizatorem wyjazdów turystycznych, kierownikiem wycieczek, pracownikiem izby turystyki lub punktu informacji turystycznej, chcesz prowadzić gospodarstwo agroturystyczne - ten kierunek jest dla ciebie. Wielu ludzi szuka przygód i chce zwiedzać świat. Obsługa tego typu przedsięwzięć może stać się twoją pracą. Jeśli jesteś kreatywny masz zacięcie do pracy w profilu usługowym lubisz być w centrum uwagi ten profil jest dla ciebie.

 

Jako absolwent tego kierunku możesz być zatrudniany w firmach zajmujących się organizacją i obsługą ruchu turystycznego. Możesz podejmować pracę w urzędach administracji państwowej na stanowiskach związanych z organizacją i promocją turystyki danego regionu. Możesz prowadzić także działalność gospodarczą na własny rachunek.
Zdobyte w tym zawodzie kwalifikacje możesz podwyższyć poprzez kontynuację nauki w szkołach wyższych na wydziałach: zarządzania i rekreacji.

 

Technik obsługi turystycznej, koordynuje i nadzoruje realizację obsługi turystycznej, bada popyt oraz kreuje podaż usług turystycznych dla klientów krajowych i zagranicznych, współpracując z innymi uczestnikami rynku. Planuje trasy podróży i dokonuje rezerwacji w hotelach dla klientów; organizuje lub sprzedaje grupowe wyjazdy służbowe lub urlopowe.

Wyjazd do Poznania na Targi turystyczne Tour Salon 2014

Wyjazd do Poznania na Targi turystyczne Tour Salon 2011

zamknij