Szczypiorniści ZS – najlepsi w Małopolsce

2015-04-16

Mistrzowie Małopolski awansowali do Ogólnopolskiej Licealiady

16.04.2015r w hali TOSiR-u w Tarnowie odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady w piłce ręcznej chłopców. Drużyny podzielono na dwie grupy, a każdy mecz trwał 2 x 10min do ścisłego finału awansowały po dwa zespoły z każdej grupy z zaliczeniem meczu pomiędzy nimi. Zespół Szkół w Libiążu znalazł się w bardzo silnej grupie razem z ZSB Tarnów i III LO Kraków.
Libiążanie w pierwszym meczu spotkali się z ZSB Tarnów. Od początku spotkania uwidoczniła się przewaga piłkarz ręcznych ZS-u. Nasi zawodnicy konsekwentnie bronili swojej bramki, a wyprowadzane kontrataki skutecznie na bramki zmieniał P. Wycisk. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 18 : 11 dla Libiążan. Dużo więcej emocji dostarczył następny mecz z III LO Kraków. Początek tego spotkania zapowiadał gładkie zwycięstwo szczypiornistów z Libiąża, bowiem prowadzili już 5 : 1. Niestety w drugiej połowie w zespole ZS – u coś się zacięło i Krakowianie zmniejszyli straty tylko do jednej bramki. Końcówka należała jednak do zawodników z Libiąża, którzy ostatecznie wygrali spotkanie 9 : 6, zapewniając sobie tym samym awans do strefy medalowej z kompletem punktów.
Walkę o medale zawodnicy ZS- u rozpoczęli z drużyną I LO z Bochni. Wygrana w tym meczu praktycznie gwarantowała zwycięstwo w całym turnieju. Libiążanie rozpoczęli jednak bardzo słabo. Po kilku minutach gry na tablicy wyników widniał wynik 4 : 0 dla Bochni. Jednak dzięki dobrej grze w obronie całego zespołu oraz dobrej postawie M. Górkowskiego w bramce, przewaga drużyny Bochni stopniowo malała. W końcówce meczu celne rzuty K.Waligóry definitywnie przesądziły o wyniku spotkania, które zakończyło się wynikiem 13 : 10. Ostatni mecz z LO Grybów przypieczętował wygraną w zawodach. Libiążanie od pierwszego gwizdka kontrolowali przebieg meczu utrzymując kilkubramkową przewagę do końca meczu, wygrywając ostatecznie 15 : 12, zostali Mistrzami Małopolski Szkół Ponadgimnazjalnych i awansowali do Ogólnopolskiej Licealiady.

Skład drużyny ZS Libiąż: M.Górkowski, D.Urbanik, K.Bloch, H.Sokołowski, J. Bogacz, J. Orlicki, M. Ziółkowski, K. Waligóra, P. Wycisk, P. Kurdziel, Ł.Bełtowicz.

Opiekunowie drużyny: G.Solarski, J.Szlęzak

zamknij