Piłkarze ręczni ZS-u ponownie najlepsi w Rejonie

2015-03-25

Po zdecydowanym zwycięstwie na szczeblu powiatowym, piłkarze ręczni Zespołu Szkół zajęli I miejsce w Rejonowej Licealiadzie. która odbyła się w hali sportowej 25 marca.
W turnieju wystąpiły trzy zespoły, dlatego zawody rozegrano systemem „ każdy z każdym”. W pierwszym spotkaniu szczypiorniści ZS-u zmierzyli się z uczniami ZS 4 w Olkuszu. Już od pierwszych minut zaznaczyła się ogromna przewaga gospodarzy, którzy w pierwszej połowie pozwolili przeciwnikom na zdobycie tylko dwóch bramek. W drugiej połowie olkuszanie nieco poprawili bilans bramkowy, jednak ostatecznie przegrali 12 – 22.
W drugim meczu przeciwnikiem Libiążan był ZS nr1 w Andrychowie. Drużyna z Andrychowa okazała się bardziej wymagającym przeciwnikiem i do przerwy toczyła wyrównana walkę, jednak po przerwie gospodarze kontrolowali już sytuację i skutecznymi kontrami powiększali przewagę. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 16 : 9, co pozwoliło na zajęcie I miejsca i awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Tarnowie.
Drużyna ZS Libiąż wystąpiła w składzie: M. Górkowski, D. Urbanik, K. Bloch, J. Bogacz, M. Dęsoł, K. Waligóra, M. Ziółkowski, P. Kurdziel, Ł. Bełtowicz, H. Sokołowski, S. Szyjka, P. Wycisk.