Uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu Finalistami Ogólnopolskiego Konkursu "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

2015-03-16

 V miejsce w województwie,  I w powiecie

w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o ZUS

 

17 listopada 2014 r. odbył się I etap (szkolny) konkursu wiedzy -"Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"realizowany w ramach projektu „Lekcja Z ZUS”.

Wzięło w nim udział ponad 11 tysięcy uczniów z 328 szkół w całej Polsce,a wśród nich także 70 reprezentantów Zespołu Szkół w Libiążu.

Do drugiego etapu (wojewódzkiego) zakwalifikowało się 20 szkół, których uczniowie uzyskali najwyższą ilość punktów. Powiat chrzanowski reprezentowały trzy szkoły,w tym Zespól Szkół w Libiążu z Patrycją Sojką, Darkiem Zemłą i Dawidem Rybą.

Uczniów przygotowywała pani Jadwiga Bochenek.

16 marca 2015r. odbył się w Krakowie etap wojewódzki , w którym nasi reprezentanci, wykazując się dużą wiedzą na temat ubezpieczeń społecznych, zajęli wysokie V miejsce.

Lekcje z ZUS to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

                                                                     Serdecznie gratulujemy finalistom konkursu.

                                                                                                            Jadwiga Bochenek

zamknij