Mikołajkowy prezent dla najmłodszych

2014-12-08

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły sprawili zaprzyjaźnionym dzieciakom mikołajkowy prezent - inscenizację bajki muzycznej "Tadek Niejadek".

Jedną z wieloletnich tradycji szkolnych jest spotkanie ze św. Mikołajem organizowane dla dzieci pracowników szkoły. Młodzież specjalnie na tę okazję przygotowuje inscenizację wybranej bajki. Po przedstawieniu przybywa św. Mikołaj, który w asyście uroczych aniołków, tudzież elfów, wręcza dzieciom prezenty. Ostatnim punktem spotkania jest wspólna zabawa, młodzież świetnie sprawdza się w roli animatorów, tym samym przypominając sobie beztroskie dzieciństwo.
W tym roku wystawiono dosyć oryginalną bajkę. Zamiast tradycyjnej opowieści o książętach i księżniczkach zaprezentowana została historia Tadka Niejadka. Uczniowie musieli zmierzyć się nie tylko z grą aktorską, ale również ze śpiewem, gdyż przedstawienie miało bogatą oprawę muzyczną. Oklaski i śmiech dzieci wynagrodziły trudy przygotowań.
W postać św. Mikołaja wcielił się ksiądz Sebastian i wypadł w tej roli znakomicie, a co najważniejsze, wiarygodnie. Dzieciaki były zachwycone.
Już po premierze. Być może kolejny raz na widowni zasiądą dzieci z pobliskiego przedszkola, tak bywało w poprzednich latach. Kolejny występ przed tak wdzięczną publicznością będzie zapewne dla naszych aktorów również świetną zabawą.

zamknij