Lekcja z ZUS - Sukces naszych uczniów.

2014-12-09

W konkursie ogłoszonym przez ZUS "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" -  etap szkolny - wzięło udział ponad 11 tysięcy uczniów z 328 szkół w całej Polsce. Trójka naszych uczniów została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego.

W październiku rozpoczęły się w szkole zajęcia „Lekcja z ZUS”, których celem było budowanie świadomości młodego pokolenia w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. „Lekcje z ZUS” miały, także za zadanie uczyć zasad solidaryzmu społecznego, oraz dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Podsumowaniem zajęć był konkurs "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
17 listopada 2014r., 70 uczniów (z klasy IId, IIId, IVd i IIe) zasiadło w ławkach auli szkolnej i rozpoczęło rozwiązywanie testu. Z ich poważnych min i zaangażowania można było wywnioskować, że każdy chciał wygrać. Ostatecznie najwięcej punktów otrzymali: Patrycja Sojka, Darek Zemła oraz Dawid Ryba. Przyznać jednak trzeba, że pytania nie były proste. Dzisiaj już wiemy, że zakwalifikowaliśmy się do etapu wojewódzkiego. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i zachęta do pracy.

Gratuluje!!!
koordynator zajęć
Jadwiga Bochenek

zamknij