Uczniowie, pracownicy i absolwenci ZS oddają krew z okazji 50-lecia szkoły

2012-05-02

W październiku 2012 nasza szkoła będzie obchodzić 50-lecie jej założenia. Z tej okazji w szkole została zorganizowana akcja krwiodawstwa, która będzie trwać przez cały rok 2012. Początkowo akcja nosiła nazwę „50 uczniów oddaje krew na 50 lecie szkoły” jednak zaangażowanie uczniów przerosło nasze oczekiwania, co spowodowało zmianę hasła na „Uczniowie, pracownicy i absolwenci ZS oddają krew z okazji 50-lecia szkoły”. Do tej pory krew oddawana była w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie, tym razem udało nam się zorganizować ją u nas w szkole.

Akcja odbyła się 30.05.2012 w godz. 9.00-12.00. Panie z KCKiK w Krakowie sprawnie przeprowadziły akcję, zapewniając fachową opiekę i wsparcie przed, po i w trakcie oddawania krwi. Krwiodawców częstowano kawą, herbatą, natomiast w ramach wdzięczności każdy krwiodawca został obdarowany paczką.

 

Udało nam się oddać 9000 mililitrów krwi w tym dniu! To wielkie zaskoczenie dla nas, że tyle osób okazało chęć pomocy innym.

 

Nasza szkoła nie tylko uczy, ale również wychowuje o czym przekonaliśmy się podczas akcji krwiodawstwa, której pomysłodawczynią była pani Jadwiga Bochenek. Zapewne jeszcze nie jedna taka akcja zostanie zorganizowana w naszej szkole, więc zapraszamy do brania w niej udziału.

 

Nie bójmy się pomagać innym, kosztuje nas to nie wiele, a komuś może uratować życie.

zamknij