EURO 2012 w naszej szkole

2012-06-07

Quiz – EURO 2012
W dn. 6.06. 2012r w hali sportowej ZS w Libiążu odbył się konkurs” Euro 2012” przygotowany i prowadzony przez nauczycieli w.f . W konkursie wzięło udział siedem trzyosobowych drużyn (reprezentacji klas). Warunkiem uczestnictwa w zabawie był strój sportowy w barwach narodowych. Najlepiej z tego zadania wywiązała się klasa Ia.

Konkurs składał się z dwóch części. W części teoretycznej uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat historii Mistrzostw Europy, a także wiadomościami związanymi z przygotowaniem i przebiegiem EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. W części sprawnościowej uczniowie wzięli udział w konkurencjach zawierających elementy techniki piłki nożnej przeprowadzonych w formie zabawowej np.„kapkowanie” piłeczki tenisowej, czy strzał na bramkę z zawiązanymi oczami. Karą za podanie błędnej odpowiedzi na pytania, było odśpiewanie jednej z piosenek napisanych na EURO 2012, w czym zawodnikom pomagała licznie zgromadzona publiczność.

 

Bezkonkurencyjną w wiedzy i sprawności okazała się klasa IIe w składzie: Marcin Paliwoda,Marcin Kowalówka,MaciejGuguła . Drugie miejsce zajęła klasa IId, a tuż za nią uplasowała się Ia. Konkurs dla publiczności wygrał uczeń klasy IIIe Adrian Kierc.Trzy pierwsze drużyny oraz laureat publiczności otrzymali pamiątkowe kalendarze EURO 2012 ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.

Widowiskowy konkurs przebiegał we wspaniałej sportowej atmosferze, a wystrój hali sportowej, gadżety oraz stroje zawodników i kibiców w barwach narodowych wprowadziły wszystkich w nastrój zbliżających się Mistrzostw Europy.

Przewodniczący Zespołu Nauczycieli Wychowania Fizycznego

Grzegorz Solarski

zamknij