Pożegnanie maturzystów 2017

2017-04-28

Do zobaczenia w dorosłym życiu na innej drodze, na innym szlaku…

Tymi słowami pożegnaliśmy dzisiaj uczniów klas maturalnych, którzy zakończyli edukację. Dla wszystkich był to wyjątkowy moment, czas podsumowań, wspomnień wspólnie spędzonych chwil i życzeń na przyszłość. Na wstępie w szczególnie uroczysty sposób, odebrali swoje świadectwa najlepsi uczniowie, a wśród nich Absolwent Roku ze średnią 5,56 Piotr Jedynak, który wielokrotnie udowadniał swą ogromną wiedzę, zdobywając laury w wielu konkursach i olimpiadach na szczeblu lokalnym i wojewódzkim. Grono pedagogiczne doceniło również tych, którzy angażowali się w życie szkoły, organizując wiele akcji i imprez, pracując w samorządzie, reprezentując szkołę w zawodach sportowych czy honorowo, systematycznie oddając krew.
Najlepszych z technikum górniczego docenił także nasz partner ZG „Janina” TAURON Wydobycie, który po raz kolejny ufundował nagrody dla 6 najlepszych absolwentów.
Po oficjalnej część nadszedł czas na występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas młodszych, którzy w humorystyczny i wzruszający sposób pożegnali starsze koleżanki i kolegów.
W szczególny sposób wybrzmiały słowa Pani Dyrektor Bogumiły Buchały, która skierowała do absolwentów wybrane fragmenty „Desideraty”.
„Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. (…) Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakakolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. (…) Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy”.

zamknij