Nasi szczypiorniści wicemistrzami Małopolski

2017-04-06

3 kwietnia br. w pięknej hali sportowej w Łącku odbył się turniej finałowy Małopolskiej Licealiady w piłce ręcznej chłopców. Wzięło w nim udział sześć zespołów podzielonych na dwie grupy, w których rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym, a dwie najlepsze w każdej grupie awansowały do ścisłego finału z zaliczeniem meczu między sobą.

Drużyna Zespołu Szkół w Libiążu znalazła się w grupie „A” obok Zespołu Szkół Telekomunikacyjnych z Krakowa oraz „Metalki” z Nowego Targu. Libiążanie należeli do faworytów tej grupy i nie zawiedli. W pierwszym meczu rozgromili rywali z Krakowa 14 : 3, a następnie pewnie pokonali Nowy Targ 15 : 8, awansując do finałowej czwórki z dwoma punktami.

W fazie finałowej na pierwszy ogień zawodnicy ZS-u spotkali się z LO w Bieczu. Obie drużyny spotkały się w walce o złoto w poprzedniej edycji Licealiady. Zawodnicy obydwóch drużyn   znali się także doskonale z rozgrywek ligowych. Mecz od pierwszych minut był niezwykle zacięty, jednak z minuty na minutę przewaga Libiążan się powiększała głównie za sprawą Krystiana     Blocha , który rzutami z podłoża nękał bramkarza przeciwników i Eryka Kapci, który wykańczał szybkie kontry. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem ZS- u 14 : 9 i stało się jasne, że w walce o złoto nasza drużyna zmierzy się z I LO z Bochni. Zawodnikom z Libiąża do zwycięstwa w turnieju wystarczył remis, ponieważ posiadali lepszy stosunek bramek, aniżeli przeciwnicy. Niestety po prowadzeniu 2 : 0 w pierwszych minutach meczu nastąpiła niemoc rzutowa Libiążan i na przerwę to drużyna z Bochni schodziła z kilku bramkową przewagą, co przy tak krótkim czasie gry ( 2 x 10 min), stawiało zawodników ZS-u w bardzo trudnej sytuacji. Jednak po przerwie do walki wyszła zupełnie inna drużyna i po chwili Bochnia prowadziła już tylko jedną bramką. Ostatnie 40 sekund spotkania to istny horror. Bochnianie nie potrafili już pokonać Karola Siudy, natomiast Libiążanie w ostatniej akcji na 10 sek. do końca rozgrywając atak pozycyjny zgubili piłkę, co równoznaczne było z porażką w tym spotkaniu.