Zespół Szkół w Libiążu ponownie Mistrzem Wojewódzkiej Licealiady

2016-03-14

Zawodnicy ZS-u po raz drugi z rzędu zdobyli złoty medal Wojewódzkiej Licealiady.

Uczniowie Zespołu Szkół po pokonaniu rywali na etapach powiatowych i rejonowych w dn.13.03. w Myślenicach, wystąpili w finale Wojewódzkiej Licealiady.

W zawodach rywalizowało sześć drużyn podzielonych na dwie grupy z których do ścisłego finału awansowały po dwie drużyny z zaliczeniem meczu między sobą. Piłkarze ręczni ZS-u w fazie grupowej gładko pokonali Zespół Szkół Telekomunikacyjnych w Krakowie 17 : 5. Rywale dysponujący bardzo dobrymi warunkami fizycznymi tylko przez pierwszych kilka minut prowadzili wyrównaną grę. Dobra obrona M. Górkowskiego oraz skuteczne kontrataki podłamały krakowian .Następnym rywalem grupowym libiążan byli uczniowie z Suchej Beskidzkiej, którzy zasłużyli na słowa uznania ponieważ pomimo wysokiej przegranej imponowali ambicją i walecznością.

Do pierwszego meczu fazy finałowej szczypiorniści ZS-u przystąpili nieco uśpieni dotychczasowymi zwycięstwami, co zemściło się w meczu z Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu (na co dzień Wiertmet Libusza). Bieczanie zaskoczyli libiążan, którzy szczególnie w pierwszej połowie popełniali w obronie wiele błędów. W drugiej połowie zawodnicy z Libiąża zaczęli odrabiać straty, jednak na zwycięstwo w tym meczu zabrakło czasu tym bardziej, że libiążanie nie wykorzystali dwóch rzutów karnych i kilku sytuacji sam na sam. Mecz zakończył się remisem 6 : 6 , więc drużynie ZS –u , wystarczył nawet remis w ostatnim meczu do zwycięstwa w całym turnieju. Jednak zawodnicy ZS-u nie pozostawili złudzeń i pewnie pokonali Zespół Szkół nr 2 w Bochni 17 : 8 i po raz drugi z rzędu zdobyli złoty medal Wojewódzkiej Licealiady.

Skład drużyny ZS w Libiążu: M. Górkowski, K.Łowiec, E. Kapcia, K. Bloch, J. Bogacz, H. Sokołowski, S. Szyjka, K. Waligóra, Ł. Bełtowicz, A. Lament, J. Orlicki