Wiemy więcej od innych o ubezpieczeniach społecznych - projekt "Lekcja z ZUS"

2015-11-17

Finalistami I etapu konkursu "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" są:

Dominika Gaj, Weronika Janik, Justyna Szubel, Kamila Ciszewska, Dominik Dusza, Kacper Sokołowski

Zajęcia w ramach projektu zostały przeprowadzone przez panie: Jadwigę Bochenek, Agnieszkę Król, Annę Kulę.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu wzięli udział w  II edycji konkursu "Warto wiedzieć więcej

o ubezpieczeniach społecznych".

Jest to konkurs, w którym udział bierze ponad 19 tys. uczniów z blisko 550 szkół z całego kraju. Najwięcej chętnych zgłosiło się  na Śląsku,  zaś drugie w kolejności zgłoszeń to województwo małopolskie: 2 310 uczniów z 59 szkół.

Pierwszy, szkolny etap konkursu, w którym rywalizacja była indywidualna, odbył  się już 16 listopada. Drugi - wojewódzki etap, w którym udział wezmą trzyosobowe zespoły szkół wyłonione w I etapie konkursu - zostanie zorganizowany 14 marca przyszłego roku. Następnie 24 kwietnia w finale w centrali ZUS w Warszawie rywalizować będzie 16 najlepszych zespołów z całego kraju.

Projekt ma na celu budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtowaćświadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

 

zamknij