PODSUMOWANIE DNI PROFILAKTYKI W ZESPOLE SZKÓŁ W LIBIĄŻU

2015-08-01

Jak co roku odbywaja się w szkole warsztaty w zakresu zdrowego odżywiania oraz spotkania z wykładowacami WSZOP dotyczące niebezpieczeństw jakie czyhają na nas w Internecie

W roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole odbył się cykl wykładów i warsztatów dla młodzieży. Uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy w zakresie zdrowego odżywiania. Zajęcia z tej dziedziny poprowadziła dla nas Pani Edyta Harmata, dietetyk z Centrum Naturhouse z Oświęcimia. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy mogli dowiedzieć się wiele o takich składnikach zdrowej diety i zdrowego talerza, które na stałe powinni włączyć do codziennego jadłospisu. Pani Edyta podpowiadała również jak dbać o kondycję fizyczną, co jeść aby lepiej zapamiętywać i być fit.

Następne zajęcia poprowadzili dla nas nauczyciele akademiccy z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Pani nadkomisarz Joanna Czechowska rozmawiała z młodzieżą o trudnych zagadnieniach związanych z przestępczością odpowiedzialnością karną, jaki i o narkotykach i dopalaczach. Pan dr Adam Andrysek przybliżył młodzieży zagadnienia związane z niebezpieczeństwami jakie czyhają na nas w Internecie, na Facebooku,a także mówił o grach wideo – jak czerpać z nich korzyści szukając jednocześnie umiaru i dystansu do wirtualnego świata.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim prowadzącym za ciekawe i rozwijające zajęcia i liczymy na dalszą współpracę w przyszłym roku szkolnym.

zamknij