XIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY "PIERWSZA POMOC" - SZCZĘŚLIWA SIÓDEMKA

2015-05-25

Nasz uczeń - Konrad Sukiennik - znalazł się w gronie „złotej siódemki” czyli najlepszych zawodników turnieju, wyłonionych w kategorii „największa indywidualność”, pokonując 245 zawodników z innych szkół.

Drużynowo Zespół Szkół w Libiążu zajął 7 miejsce (biorąc pod uwagę ilość zdobytych punktów) na 63 zespoły biorące udział w turnieju. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Lipowska, Marcin Strojek, Sebastian Kosowski i Konrad Sukiennik wspierani przez ratownika medycznego Dominika Gałuszkę.

                                                                                                                                                   Gratulujemy

Podczas turnieju uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych sprawdzali swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Do Nowej Rudy przyjechały 63 drużyny, m.in. z województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego, śląskiego i małopolskiego.

Czteroosobowe zespoły zawodników zostały podzielone na dwie kategorie: gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Rywalizacja odbywała się zarówno w części teoretycznej (test pisemny), jak i praktycznej, podczas której Komisja Konkursowa sprawdzała umiejętność ratowania ludzkiego życia.

Podczas imprezy nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia w  panelu dyskusyjnym -  „Potrzeby nauczania pierwszej pomocy w szkole” oraz byli świadkami pokazu akcji ratowniczo – gaśniczej.

                                                                                                                                              Jadwiga Bochenek

zamknij