Z wizytą w MAN Trucks Niepołomice

2015-05-20

Uczniowie klas 1c, 2c, 2d zwiedzali zakłady produkcyjne MAN.

Dnia 20 maja 2015 r. uczniowie z klas 1c, 2c oraz 2d wraz z nauczycielami p. Januszem Saługą oraz p. Wandą Jarczyk odwiedzili w ramach zajęć z przedsiębiorczości i oraz przedmiotów mechanicznych zakłady produkcyjne MAN.
Mieszcząca się od 7 lat w podkrakowskich Niepołomicach spółka MAN Trucks produkuje pojazdy ciężarowe klasy ciężkiej. Jest to jedna z najnowocześniejszych montowni ciężarówek na świecie. Powstające tam pojazdy trafiają do klientów w całej Europie, głównie do Niemiec, Rosji, Polski oraz Turcji. Firma zatrudnia 450 pracowników. Z montowni zjeżdża dziennie 50 gotowych cieżarówek.
Uczniowie podczas wycieczki zapoznali się z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, jego przychodami, kosztami, wielkością produkcji oraz procesem technologicznym. Mieli okazję przejść przez halę montowni, zobaczyć wszystkie etapy montażu ciężarówek - podzespłów, silników składających się na gotowy pojazd.
Uczniów najbardziej interesowały warunki pracy i płacy pracowników bezpośrednio produkcyjnych, na których to stanowiskach absolwenci technikum mechanicznego mogliby znaleźć pracę. Średnia płaca netto w przedsiębiorstwie to ok. 3000 zł.
Na zakończenie zwiedzania zakładu młodzież zgodnie uznała, że ten niemiecki pracodawca oferuje dobre warunki pracy i atrakcyjne wynagrodzenie.

 

Wanda Jarczyk

zamknij